آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنیدآزار روحي و جسمي کودکي در يکي از مدارس کرمانشاه
زمان کنونی: 04-13-2021، 06:49 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: !!Maryam!!
آخرین ارسال: movafagh
پاسخ 6
بازدید 789

امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در آزار جسمي کرمانشاه روحي يکي و کودکي از مدارس

آزار روحي و جسمي کودکي در يکي از مدارس کرمانشاه
#1
Video 
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيدشلـوغش نکنيد

خوبي همه گير شدن رسانه‌هاي جمعي و نرم‌افزارهاي اطلاع‌رسان تلفن‌ همراه اين است که ديگر لازم نيست خبر دهان به دهان بچرخد و براي تاييد آن دنبال مسئول باشند. شهروندان با ضبط و فيلمبرداري از حوادث مختلف مي‌توانند آنقدر يک اتفاق را دست به دست بچرخانند که حتي کار به عذرخواهي وزير بينجامد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،خوبي همه گير شدن رسانه‌هاي جمعي و نرم‌افزارهاي اطلاع‌رسان تلفن‌ همراه اين است که ديگر لازم نيست خبر دهان به دهان بچرخد و براي تاييد آن دنبال مسئول باشند. شهروندان با ضبط و فيلمبرداري از حوادث مختلف مي‌توانند آنقدر يک اتفاق را دست به دست بچرخانند که حتي کار به عذرخواهي وزير بينجامد. همين چند روز پيش بود که انتشار فيلم کتک خوردن دانش‌آموزي در يکي از مدارس اليگودرز باعث شد که وزير آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران بگويد: «از تمامي ملت عذرخواهي مي‌کنيم که چنين اتفاقاتي در بعضي مدارس کشور رخ مي‌دهد و اميدواريم که اين وقايع ديگر در مدارس و حتي در وزارتخانه کمتر مطرح شود و مسير رو به کاهشي را داشته باشد.» اما به نظر مي رسد اين آرزوي وزير آموزش و پرورش محقق نشده است چرا که هنوز چندروزي بيشتر از برخورد با معلم اليگودرزي نگذشته که از آزار روحي و جسمي کودکي در يکي از مدارس کرمانشاه خبر رسيده است. اتفاقي که به دليل نداشتن صحنه‌هاي ضبط شده، به برخورد با خاطيان و عذرخواهي وزير منجر نشده و تنها با حلاليت خواستن به پايان رسيده است. واقعه از اين قرار است که اولياي مدرسه از نوجواني 13 ساله به نام «اميررضا» که دانش آموز کلاس ششم است، طلب کمک مالي مي‌کنند و قرارمي‌شود وي با 20 هزار تومان به مدرسه بيايد؛ پدر اميررضا اميني در اين باره مي‌گويد:«به والله گفتن از نداري برايم سخت است. اما همين عدد ناقابل باعث شده است پسرم يک ماه و نيم آزار شود و البته دو کشيده هم از مدير مدرسه بخورد.»

 

گلايه‌هاي پدراميررضا

اين بار حادثه در غرب کشور رخ داده است. در دبستاني در استان کرمانشاه، شهرستان دالاهو، شهرگهواره؛ پدر اميررضا به «نوآوران» مي‌گويد: «دو هفته پيش وقتي اميررضا حمام بود همسرم متوجه کبودي در بخش نشيمنگاه بچه‌مان شد. کلي با او صحبت کرد تا علتش را برايمان گفت، او مدعي شد که يک ماه و نيم پيش، درست اول ماه محرم، وقتي پولي را که مدرسه از وي درخواست کرده بود را باخود به مدرسه نمي‌برد از مدير مدرسه سيلي مي‌خورد. همان روز نيمکتي که روي آن مي نشسته نيز مي‌شکند و مدير و معلم از او مي‌خواهند هم خسارت نيمکت را بدهد و هم 20 هزار تومان کمک به مدرسه را بياورد. آنها از امير رضا خواستند تا زماني که پول را نياورده و خسارت نيمکت را نداده است روي آهن چند سانتي نيمکت، جايي که کفه چوبي روي آن قرار دارد بنشيند.» اميني ادامه مي‌دهد: «بايد مطمئن مي‌شدم اميررضا راست مي‌گويد. البته بچه من حافظ قرآن هست و دروغ نمي‌گويد. آقاي مدير، اول مدعي ‌شد اطلاعي از قضيه ندارد اما بعد از بحث و جدل و ديدن پشت کبود بچه‌ام سعي کرد موضوع را با عذرخواهي حل و فصل کنند. حالا مي‌دانم چرا اميررضا را بايد هر روز به زور از خواب بيدار و راهي مدرسه کنيم. برايمان عجيب بود بچه‌اي که تا چند وقت پيش خودش بيدارمي‌شد و بساط صبحانه را مي‌چيد حالا براي رفتن به مدرسه کلي داستان برايمان درست مي‌کند.»

‌ يقه چه کسي را بچسبيم؟

در نظام آموزشي، بازرسان بازوي توانمند آموزش و پرورش هستند و بايد با سرکشي به مدارس از وقوع وقايع تلخ جلوگيري و مانع برخوردهاي قهري يا تخلف در مدارس شوند. به همين دليل، کسي که مي‌تواند به پرسش هاي «نوآوران» در اين باره پاسخ دهد، «محمد پورايماني» بازرس آموزش و پرورش شهرستان گهواره است. براي دريافت صحت اين ماجرا با وي تماس مي‌گيرم. تا اسم اميررضا را مي شنود، مي‌گويد:«بله بله، همان پسري که روي نيمکت شکسته نشسته بود! البته ماجرا آن طوري که پدرش تعريف مي‌کند اتفاق نيفتاده است؛ فقط بچه چندروزي روي نيمکت شکسته نشسته است. شما هم شلوغش نکنيد.» مي‌گويم:«بيش از يک ماه بوده نه چند روز.» و او پاسخ مي دهد: «توي کلاس نيمکت‌هاي ديگري بوده است‌، مي‌توانست جاي ديگري بنشيند.» آنطور که پدر اميررضا گفته بود معلم اين اجازه را به دانش آموز نداده بود. اما پورايماني مي گويد که «معلم مدعي است که متوجه نيمکت نشده وگرنه چنين کاري نمي‌کرد.»

مي‌گويم: «انگار مدير مدرسه هم او را تنبيه کرده است؟» و پور ايماني در جواب مي گويد که «پسربچه‌ها شيطان هستند. حالا تنبيه ملايمي هم شده باشد براي آينده‌اش بد نيست.» مي‌پرسم: «مگر دريافت وجه از خانواده‌ها تخلف نيست چرا مدرسه ازاين دانش‌آموز درخواست وجه کرده است؟»؛ مي‌گويد: «اگر به زور و با اجبار باشد تخلف است. مدرسه پول را درخواست مي‌کند و هر خانواده‌اي که توان مالي داشته باشد به مدرسه کمک مي‌کند، اين هم ايرادي ندارد. مدرسه بچه‌هاي من هم کمک دريافت مي‌کنند من هم پرداخت مي‌کنم.» مي‌گويم: «وضع مالي منطقه‌اي که اين مدرسه در آن واقع شده چطور است؟» مي‌گويد: «مردم ضعيفي دارد. بيشتر آنها کشاورزان سخت کوشي هستند که درآمد بسيار کمي دارند و اين منطقه جزو مناطق کم برخوردار به حساب مي‌آيد.»

?

«تنبيه بدني »قاتل اعتماد والدين و عشق فرزندان به تحصيل

يکي از آفت‌هاي نظام آموزشي افت تحصيلي دانش آموزان است؛ مساله‌اي که تنبيه بدني تاثير بسزايي در آن دارد. «محمود باباآوغلي» کارشناس آموزشي درباره تاثير تنبيه بدني در دانش آموزان مي‌گويد:«ترس و نفرتي که معلم با تنبيه بدني در ذهن دانش آموز ايجاد ميکند، هرگونه جذابيت ناشي از ياد گيري را در کام دانش آموز از بين ميبرد. همين طور محققان با بررسي بيش از 18 هزار بزرگسال، رابطه وضع روحي آنان را در دوره کودکي با ابتلاي آنان به آسم ارزيابي کردند. اين بررسي نشان مي‌دهد، افرادي که در دوره کودکي آزار جسمي ديده‌اند، بيش از ديگران به آسم مبتلا مي‌شوند. بر اساس اين بررسي اضطراب و افسردگي کودکان يکي از عوامل مهم ابتلاي آنان در دوره بزرگسالي به انواع بيماري‌هاست.» به گفته وي پيامد اجتماعي اين مسأله نيز ايجاد افت تحصيلي در شکل‌هاي مختلف آن، اعم از ترک تحصيل موقت، مردودي يا تکرار واحد خواهد بود.

از ديگر سو بايد اين موضوع را نيز در نظر گرفت که رواج چنين حادثه‌هايي باعث مي‌شود والدين اعتماد خود را به نظام آموزشي از دست بدهند. به هر حال خانواده‌ها با رضايت خاطر و با اين تصور که متوليان نظام آموزشي مراقب بچه‌هايشان هستند، آنان را به مدرسه مي‌سپارند اما بروز چنين حوادثي به اعتماد والدين نسبت به مدارس آسيبي جبران ناپذير وارد مي‌کند.

دريافت وجه در مدارس دولتي خلاف قانون است


همه مسئولان مي‌گويند كه دريافت پول در مدارس دولتي تحت عناوين مختلف مانند پرداخت قبوض آب، برق، گاز، خريد تجهيزات، كلاس‌هاي فوق‌برنامه و... ممنوع است، اين مورد در اصل 30 قانون اساسي نيز مورد توجه قرار گرفته است و قانون به صراحت بر رايگان بودن تحصيل تا پايان دوره متوسطه (ديپلم) تأكيد مي‌كند. بر اين اساس وزارت آموزش و پرورش نسبت به اين مسئله حساسيت زيادي به خرج داده است و از والدين مي‌خواهد در اعتراض به پرداخت شهريه به آموزش و پرورش منطقه‌اي که مدرسه در آن قرار گرفته است مراجعه کنند البته به نظر مي رسد در مواردي که بازرسان نسبت به دريافت وجه اعتراضي ندارند متوليان وزارتخانه بايد تکليف رسيدگي به اعتراض‌ها را روشن کنند.
آواتارهای کمیته فرهنگ شهروندی : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
نویسنده :!!Maryam!!   آفلاین
#2
رفتار این معلم ها و مدیرای مدرسه درست مثل داعش هستش . لعنت به تو معلممهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

تا حالا این کشور یه وزیر آموزش و پرورش باعرضه به عمرش ندیده

همه شون بدون استثناء تا همین الان یوبس و بی مصرف بودند
آواتارهای کمیته فرهنگ شهروندی : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :raha_R   آفلاین
#3
نوشتش خیلی جالب بود
من نمیدونم چرا اما تحت تاثیر قرار گرفتم
واقعا که عجب مدارسی پیدا میشنمهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
This Is A
REVIVAL


مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :★COOLGIRL★   آفلاین
#4
ممنون بابت قرار دادن این مطلب

نویسنده :minoomaman   آفلاین
#5
من خودم یه مشکلی مشابه این با معلم دخترم داشتم !
دختر من تو درس ریاضی خیلی خوبه ؛یعنی به شدت به ریاضی علاقه داره
یکی از تفریحاتش حل مسائل ریاضیه -بعدم توی خونه هر مشکل ریاضی که
داشته باشه باباش براش حل می کنه چون شوهرمم رشته ش مهندسیه و
ریاضی رو هم اصولی و درست بلده ؛حالا پارسال که دخترم شیشم بود معلمش
تو خونه ریاضی تدریس می کرد تمام سال من و بچه مو اذیت می کرد که چرا اینو
نمیاری خونه ی من کلاس تقویتی !!منم ازهمه جا بی خبر بهش می گفتم
که این ریاضیش خوبه کلاس نمی خواد ؛بعد کلی از بچم بد می گفت ؛دخترم
بچه ی ساکتیه می گفت این مشکل داره رابطه ی اجتماعی نداره بفرستش خونه ی
من با بچه های دیگه رابطه داشته باشه !!خلاصه سراسر سال ما رو اذیت می کرد
وقتی بچم ریاضی حل می کرد این می گفت این روش آدمای بی سواده بابات چه
می دونه این چیه !حالا خودش با دیپلم استخدام آموزش و پرورش شده بود ؛شوهرمن
رتبه 500 دانشگاه فردوسی بود ،خلاصه وقتی کارد به استخونمون رسید و کار به دفتر
ومدیر کشید معلوم شد این مادرایی که به این پول می دادن برا کلاسا می گفتن چرا
فلانی که کلاس تو نمیاد 20 می گیره ما که اینهمه به تو پول می دیم بچمون ازون کمتر
می گیره
من نمی دونم اسم این جور آدما معلمه ؟اصلاً اینا آدماً؟

نویسنده :ladyzohre2   آفلاین
#6
واقعآ این سیستم آموزشی دو زار نمی ارزه. 
که به خاطر 20 تومن ناقابل یه طفل معصوم اینطور 
باید تحقیر و اذیت بشه. 
چشم مسئولین روشن. 
هر چند کو گوش شنوا. 
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيدمهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد" />

نویسنده :movafagh   آفلاین
#7
راستش ادم میمونه چی بگه واقعا مایه تاسفه همچین اتفاقاتیپرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان