اوپــا جـونـگ ڪـی محبوب ترین کاربر انجمن
تنها کسی انتخاب میشود که برترین ارسال کننده روز ، هفته و ماه باشد .

آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنید

اخبار فوتبال-انجمن koreafan
زمان کنونی: 09-30-2022، 09:22 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: rahi
آخرین ارسال: rahi
پاسخ 123
بازدید 8977

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
اخبار انجمن فوتبال koreafan

اخبار فوتبال-انجمن koreafan
نویسنده :rahi   غایب
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد 
 اخبار ورزشی - علاقه شدید قلعه نویی به ستاره سابق استقلال ثابت شد
سرمربی استقلال در فرودگاه تركیه برخورد بسیار گرمی با هافبک سابق تیم خود داشت و او را در آغوش گرفت.
 مجتبی جباری فصل پیش‌ به خاطر مشکلاتی که با فتح الله زاده داشت از استقلال جدا شد و به سپاهان رفت و پس از آن هم راهی لیگ قطر شد.

جدایی این بازیکن ناراحتی شدید قلعه نویی را که در آن زمان راهی خارج از کشور شده بود تا استراحت کند در پی داشت.

اما سرمربی آبی پوشان همواره از جدایی جباری ابراز تاسف کرد تا به این شکل ثابت کند که مشکلی با هافبک طراح تیمش نداشته است و تنها عاملی که باعث جدایی جباری شد اختلاف او با مدیرعامل تیم بوده است.

اما علاقه قلعه نویی به جباری در فرودگاه ترکیه ثابت شد. امیر قلعه نویی که به علت مشکلات شخصی همراه کاروان تیم به ترکیه نرفته بود، تهران را به مقصد استانبول ترک کرد و به محض اینکه به مقصد رسید و از هواپیما خارج شد با مجتبی جباری روبرو شد که به همراه خانواده خود به ترکیه آمده بود تا به استراحت بپردازد.

قلعه نویی برخورد بسیار گرمی با هافبک سابق تیم خود داشت و او را در آغوش گرفت. سرمربی آبی پوشان در مورد مسائل مربوط به استقلال و شرایط جباری در تیم قطری اش به صحبت پرداخت و از هافبک سابق استقلال درخواست کرد که در اردوی تیم حضور یابد ولی جباری به این موضوع اشاره داشت که برای جلوگیری از بروز هرگونه حاشیه ای بهتر است در اردوی استقلال حضور نیابد.

گفتنی است قلعه نویی در ابتدای فصل از مسئولان باشگاه خواسته بود که شرایط بازگشت جباری را فراهم سازند ولی قرارداد این بازیکن با باشگاه قطری مانع بازگشت او به استقلال شد.

این در حالی است که چند وقت پیش جباری برای بازگشت به استقلال ابراز علاقه کرد و به همین دلیل سرمربی آبی پوشان خواستار بازگشت او به استقلال شد.

اخبار ورزشی - روزنامه نود

- قلعه نویی خطاب به بازیکنان: هیچکس پاسخ صادقیان را ندهد!
 بازیکن تیم پرسپولیس از زمانیکه دچار محرومیت شده است روحیات او را بیش از همیشه تغییر کرده است و اینبار تهدید می کند.
صادقیان در حالی دچار محرومیت طولانی مدت شد که اشتباهات خود را درون زمین برای چندمین مرتبه از زمان حضورش در ترکیب پرسپولیس تکرار کرد.

این موضوع عاملی شد که وی این‌بار برای مدتی طولانی از میادین به دور باشد تا اشتباهات گذشته را تکرار نکند.با این حال وی بیکار نمی نشیند و روحیات خشن خود را همچنان حفظ کرده است.

گفتنی است این بازیکن پس از محرومیت‌ ، اعضای تیم استقلال را تهدید کرده است و برای آبی ها خط و نشان می کشد.

وی که احتمال می دهد در دربی حضور داشته باشد اعلام داشته آماده تر از همیشه به میدان می آید.

با توجه به زمزمه ها و کری خوانی هایش برای استقلال ، برخی از جوانهای استقلالی قصد پاسخگویی به کری خوانی های وی را دارند.

به همین منظور سرمربی استقلال مانع از اقدام آنها شد و به بازیکنانش اخطار داد که هیچ یک از آنها حق پاسخگویی به این بازیکن خاطی سرخپوش را ندارند. زیرا صادقیان شرایط روحی مناسبی ندارد و اعضای تیم رقیب نباید شرایط را برای وی بدتر کنند زیرا این بازیکن در حال حاضر به آرامش نیاز دارد.
 اخبار ورزشی  - جام جم ورزشی
junho of 2pm

- پس از دعوای رحیمی و سیاسی رخ داد؛
افشای بند عجیب در قرارداد چند بازیکن پرسپولیس
تعدادی از بازیکنان پرسپولیس هر بازی که برای این تیم انجام داده اند 5 میلیون به قراردادشان اضافه می شود.
به گزارش جام نیوز، اختلاف بین مدیرعامل و بعضی از اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس باعث شده خیلی از اخبار ریز این باشگاه نیز به بیرون درز پیدا کند.

یکی از این خبرها مربوط می شود به بندی که علیرضا رحیمی در قراردادهای بعضی از ملی پوشان تیمش اضافه کرده است.

قضیه از این قرار است که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای اینکه رقم قراردادهای یکسری از بازیکنان شاخص بالای یک میلیارد تومان نرود، بندهای عجیب و قریبی در قراردادهای آنها اضافه کرده است.

یکی از این بندها به این شکل است که اگر هر یک از بازیکنان اشاره شده در مسابقه ای به میدان برود مبلغ 5 میلیون تومان به قرارداد او اضافه می شود.

در واقع مدیریت باشگاه پرسپولیس این ترفند را به کار برده تا قرارداد بازیکنان شاخص تیمش با رقم بالای یک میلیارد تومان اعلام نشود. ترفندی که مورد رضایت اعضای هیات مدیره از جمله سیاسی نبود و بحثی را بین رحیمی و سیاسی به وجود آورد.

اخبار ورزشی - جام نیوز
junho of 2pm

- فدراسیون تهدید کرده که بگم فیس بوک ندارم؛
پیغام جدید و حاشیه ساز صادقیان در فیس بوک
صفحه منتسب به صادقیان در فیس بوک که برخی عقیده دارند هیچ ارتباطی به وی ندارد، هر روز پیغام های عجیبی از قول پیام منتشر می کند.
  این فیس بوک پیام صادقیان هم عجب داستانی شده. با اینکه گفته می شود صفحه منتسب به بازیکن جنجالی پرسپولیس، هیچ ارتباطی به او ندارد و پیام تنها از طریق اینستاگرام با هوادارانش در ارتباط است، هر روز عکس های جدیدی در این صفحه فیس بوک منتشر می شود تا کاربران فیس بوک قبول کنند که این صفحه متعلق به پیام است.

آخرین مطلبی هم که در این صفحه منتشر شده، حاوی نکات جالبی است. در این مطلب از قول پیام آمده: «دوستان من به خاطر واکنشی که بعد از محرومیتم نشون دادم مورده تهدید از فدراسیون قرار گرفتم .. مجبورم مصاحبه کنم بگم فیس بوک ندارم، وگرنه واسم مشکل ایجاد میشه و امکان داره محرومیتم زیاد تر شه!»

وی ادامه داد: «ازتونم میخوام از حالا هرکی کامنت گذاشت که پیام فیسبوک نداره ، شما بهش توضیح بدین چرا همچین مصاحبه ای کردم! ولی اینقدر عکس جدید میزارم تا همتون متوجه شید جریان چیه، در کل شرمنده!»

نکته ای که هنوز ستاره ها و کاربران ایرانی با ان آشنا نیستند این است که فیس بوک برای صفحه های رسمی چهره های مشهور از تیک آبی استفاده می کند که البته این مسئله نیازمند مکاتبه با فیس بوک است.

اخبار ورزشی - آی اسپورت
junho of 2pm

- اظهارات خادم درباره برکناری علی دایی و وجود اختلافات در استقلال
در استقلال نیز همین مسائل وجود دارد و اختلاف نظر در هیات مدیره آن باشگاه هم هست. هیچ هیات مدیره ای در دنیا وجود ندارد که اختلاف نظر نداشته باشد اما این اتفاقات به دلیل حساسیت بالای مردم توسط رسانه ها بزرگ نشان داده می شود
 به گزارش جام نیوز، اختلافات درونی باشگاه پرسپولیس قبل از شروع لیگ آغاز شد و پس از شکست مقابل فولاد در هفته دوم این ماجرا تا جایی پیش رفت که رئیس هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه به صورت علنی علیه یکدیگر مصاحبه می کردند.

بار دیگر وزارت ورزش و شخص امیررضا خادم که به نوعی مسئول انتخاب هیات مدیره پرسپولیس محسوب می شود، مجبور به این ماجرا ورود کند تا شاید با رودررو قرار دادن این 2 نفر به این اختلافات پایان دهد. به گفته معاون وزیر ورزش اختلاف خاصی میان رحیمی و سیاسی وجود نداشته و سوءتفاهمات نیز حل شده اما نمی توان قول داد که از این پس اختلاف نظری وجود نداشته باشد. در ذیل گفت و گوی امیررضا خادم با روزنامه شهروند را می خوانید:

* به نظر می رسد بازهم مجبور شدید مانع بالا گرفتن دعوای مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پرسپولیس شوید؟
نه دعوایی وجود داشت و نه بحث برکناری کسی مطرح بود. به دلیل برخی سوءتفاهماتی که میان رحیمی و سیاسی بوجود آمده بود، از آنها خواستم تا در جلسه ای مشترک شرکت کنند و رودررو صحبتهایشان با یکدیگر انجام دهند. البته مصاحبه هایی که از این 2 نفر در رسانه ها منتشر می شود، با صحبتهایی که در این جلسه با یکدیگر داشتند، متفاوت بود. الان هم نمی توانم قول بدهم که این اختلاف نظر دیگر وجود نخواهد داشت زیرا اساس هیات مدیره برآیند نظرات اعضا است که به تصمیم گیری منجر می شود.

* به نظر می رسد این 2 نفر و حتی سایر اعضا بر سر سرمربیگری دایی نیز با یکدیگر اختلاف نظر دارند؟
اتفاقا یکی از مباحثی که در جلسه مطرح شد، در رابطه با کادرفنی بود. پرسپولیس در 2 بازی ابتدایی نتایج خوبی نگرفته و طبیعی است که حاشیه ها زیاد باشد. حس می کنم که مدیرعامل و هیات مدیره با دعوت از دایی در جلسه ای می توانند مشکلاتشان را حل کنند. البته هیچ صحبتی از برکناری دایی در میان نبود و اتفاقا هم رحیمی و هم سیاسی به حمایت بیشتر از کادرفنی تاکید کردند. نمی دانم چرا اینقدر زود همه صحبت از برکناری مدیرعامل یا سرمربی می کنند، در حالی اصلا چنین مباحثی مطرح نیست و اختلاف رای و نظر وجود دارد.

* ممکن است این اختلافات در استقلال هم بوجود بیاید؟
اتفاقا دراستقلال نیز همین مسائل وجود دارد و اختلاف نظر در هیات مدیره آن باشگاه هم هست. هیچ هیات مدیره ای در دنیا وجود ندارد که اختلاف نظر نداشته باشد اما این اتفاقات به دلیل حساسیت بالای مردم توسط رسانه ها بزرگ نشان داده می شود. وضعیت ذاتی این 2 باشگاه به گونه ای است که خیلی از مردم کشورمان درگیر مسائل آنها هستند و به همین این سروصداها و جنجالها به وجود می آید. مطمئن باشید در آینده نیز هم در استقلال و هم در پرسپولیس این جنجال ها وجود دارد، مگر اینکه کاری انجام شود تا از محبوبیت و جذابیت این 2 تیم در جامعه کم شود! البته بر خود من نیز انتقادهایی وارد است اما راه اصلی خروج از این بحران همان است که گفتم.

* در رابطه با خصوصی سازی این 2 باشگاه نیز به نظر می رسد موانعی به وجود آمده. حتی رئیس سازمان خصوصی سازی صحبتهای شما را غیردقیق خوانده بود؟
حدود 45 روز از جلسه ای که با سازمان خصوصی سازی داشتیم، می گذرد اما آنها هیچ یک از توافقاتی که انجام داده بودیم را اجرایی نکرده اند. درست است که بحث های فنی واگذاری این 2 باشگاه در تخصص من نیست و در آنها زیاد هم نظر نمی دهم. شاید منظور پوری حسینی نیز این بوده که به نظرم نظرش منطقی است اما ما بر اساس رسالتی که داریم، موظفیم تا نگرانی مان را از به تعویق افتادن اجرای قانون ابراز کنیم. قانون می گوید باید استقلال و پرسپولیس تا پایان سال خصوصی شوند اما ما نگرانیم که این امر در موعد مقرر اتفاق نیفتد.

* قرار است به زودی در انتخابات هیات رئیسه فیلا شرکت کنید، این مسئولیت با کارهای سنگینی که شما در وزارتخانه پیگیری می کنید، تداخل ندارد؟
من چند روزی فقط به کرواسی رفتم تا رایزنی های لازم را برای رسیدن ایران نه خودم به یک کرسی در فیلا انجام دهم. در ضمن تصمیم من نبود که به عنوان نماینده ایران معرفی شوم و دیگران این لطف را به من داشتند. الان هم در حال رایزنی با برخی کشورها هستیم. فدراسیون هم در این امر کمک زیادی انجام داده و از 10، 15 کشور آفریقایی دعوت کرده تا آنها محدودیت های ایران را در انتخابات هیات رئیسه بزرگ نمایی نکنند و بیشتر به قدرت کشتی ایران در جهان و واقعیت های این ورزش بپردازند. امیدوارم که پس از سالها ایران بتواند یک نماینده در فیلا داشته باشد تا از حق کشتی کشورمان دفاع کند.
 اخبار ورزشی - جام نیوز
junho of 2pm

- خبرخوش نقل و انتقالاتی برای پرسپولیسی ها
مسئولان باشگاه پرسپولیس با تهیه روادید و بلیت مدافع کاستاریکایی حضور این بازیکن در ایران را قطعی کردند.
  یکی از دغدغه‌های علیرضا رحیمی پس از جدایی سیدجلال حسینی و با توجه به درخواست علی دایی برای جذب یک مدافع پر قدرت در خط میانی بود که قرمزپوشان با اومانا مدافع تیم ملی کاستاریکا وارد مذاکره شدند.

این مدافع بارها قول داد که به ایران بیاید که بالاخره روادید این بازیکن امروز تهیه و به همراه بلیت برای او ارسال شد و قرار است این بازیکن فردا وارد ایران شود و پس از روشن شدن تکلیفش با پرسپولیس قرارداد خود را امضاء کند اما گفته می‌شود قرمزپوشان بابت مبلغ قرارداد و محتویات آن با اومانا به توافقات قطعی رسیده‌اند.

گفتنی است گزارش مختصر از تهران و باشگاه پرسپولیس نیز در اختیار این بازیکن قرار داده شده است.

اخبار ورزشی - فارس
junho of 2pm

نویسنده :❣khatereh❣   آفلاین
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيدمایلی کهن: کروش پول می گیرد که بخوابد!
خبرآنلاین: محمد مایلی کهن همیشه حرف برای گفتن دارد؛ حتی وقتی که سرمربی هیچ تیمی نباشد. او همیشه حرف های جدید می زند و به نکاتی اشاره می کند که شاید کمتر کسی جرات داشته باشد آن ها را به زبان بیاورد. مایلی کهن حتی با خودش هم تعارف ندارد و می گوید خودش هم با حکم فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی نشده بلکه با حکم سازمان تربیت بدنی در این جایگاه قرار گرفته است. او که روز سه شنبه مهمان خبرآنلاین بود، حرف های جالبی به زبان آورد.

تبریک روز خبرنگار

با دو سه روز تأخیر روز خبرنگار را تبریک می گویم. انشاءا... که شما و همکارانتان سلامت و سربلند باشید.

بنز و موتور گازی توهین بود

وقتی یک روزنامه دولتی بعد از جام جهانی بحث بنز و موتور گازی را مطرح و به مربیان ایرانی اهانت کرد، طبیعی بود که همکاران من ناراحت شوند. کانون مربیان به این اهانت واکنش نشان داد. با آقای وزیر جلسه ای داشتیم اما در مورد این موضوع آنجا صحبتی نکردیم. در مورد کلیت فوتبال صحبت شد و فکر کنم بحث کروش هم به میان آمد.

گابن هم کروش را نخواست

در مورد کروش یک سری آمار فنی به وزیر ارائه دادیم که براساس واقعیت ها بود. الان یک سری از سایت ها هستند که یک روز کروش را به منچستر می برند و یک روز دیگر به رئال اما آخرش دیدید که گابن هم او را نخواست. تقریباً از یک سال و نیم پیش بود که بحث تمدید قرارداد کروش مطرح شد. دلیل این همه فشار برای بستن قرارداد با او چه بود؟ خب کارنامه هر کسی مشخص است، اگر کارنامه مربی خوب باشد طبعا با او قرارداد می بندند. مگر در نقاط دیگر دنیا مربیان را مردم انتخاب می کنند. یا خبرنگاران انتخاب می کنند؟ همه جای دنیا افرادی متخصص هستند که عملکرد مربی را با توجه به امکاناتی که در اختیار او بوده بررسی می کنند. اگر خوب بوده با او تمدید می کنند و در غیر این صورت با مربی دیگری وارد مذاکره می شوند. بعد از جام جهانی وضعیت مربی همه تیم ها مشخص شد به غیر از تیم ملی ما. اخیراً هم که می گویند آقای کروش از همان بدو تولد ایران را دوست داشته و به همین خاطر جایی نرفته است.

صاحب سبک یعنی فان خال و فرگوسن

نمی گویم کروش به غیر از ایران پیشنهاد دیگری نداشته، پیشنهاد بوده اما از طرف کشورهای صاحب سبک نبوده است. مربیان صاحب سبک را کشورهای صاحب سبک می خواهند. ایشان را آلمان خواسته؟ اسپانیا و فرانسه خواسته؟ مربی صاحب سبک یعنی فان خال، گواردیولا و فرگوسن، نه کروش!

بازیکنان ایران هم سبک ندارند

ایشان صاحب سبک نیست. درست مثل بازیکنان مان. اگر ملی پوشان ایران در جام جهانی عملکرد خوبی داشتند الان تیم ها بزرگ آنها را جذب کرده بودند. حالا ببینید در زمان من با آن امکانات کم چقدر بازیکن به فوتبال معرفی شد؟

کروش پول می گیرد که بخوابد

این را قبول ندارم که فقط در زمان من استعدادهای خوبی در فوتبال ما حضور داشتند، ما الان هم این نسل را داریم اما وقتی آقای کروش با هزار مکافات به استادیوم می آید و در جریان بازی چرت می زند، چطور می خواهید نسل طلایی را پیدا کنید؟ چطور می خواهید استعداد را بشناسید. شما خودتان نام فرهاد مجیدی را آوردید. من می روم مسابقه امیدهای تهران بین بهمن و پاس تهران را نگاه می کنم و از آن بازی علی موسوی و فرهاد مجیدی را می آورم. شما به مربی این همه پول می دهید و در استادیوم می خوابد! اکثراً ایران نیست. این یک واقعیت است. چه کسی می گوید ما الان استعداد نداریم؟

کروش از بیکاری به ایران آمد

من می گویم کروش چون از پرتغال اخراج شد به ایران آمد وگرنه اگر پیشنهاد دیگری داشت حاضر به این کار نبود. ضمن اینکه خیلی هم برای او احترام قائل هستم. من کلاً به این حرف کاری ندارم. اصلاً ایشان مربی خوبی بوده اما می گویم برای کشور من کاری نکرده است. کشورهای صاحب سبک بعد از جام جهانی او را نخواستند اما شما اعتقاد دارید که ایشان خیلی خوب بوده و ما نسبت به سه دوره قبل خیلی بهتر بودیم، در صورتی که اصلاً این طور نیست. ما خیلی ضعیف تر بودیم. آمار فیفا این مسئله را به خوبی نشان می دهد. شما خودتان بهتر از ما این را می دانید.

من از شما دفاع می کنم نه از خودم

من اصلاً کشور خودم را با هیچ جای دنیا مقایسه نمی کنم. استعدادی که من به عنوان متخصص این امر در کشورم می بینم هیچ جای دیگر نمی بینم. شما هم نباید به این صورت مقایسه کنید. ما در کشوری هستیم مملو از استعداد. در همه زمینه ها این گونه است حالا این رشته تخصصی من است. همین الان ببینید در بحث رسانه چقدر جوان با استعداد وجود دارد. من فکر نمی کنم هیچ جای دنیا این گونه باشد. این به دلیل استعدادهای جوانان کشور من است. من که از خودم دفاع نمی کنم. دیگر ریش های من سفید شده و ۶۰ سال عمرم است. من به نوعی از شماها دفاع می کنم.

دادکان مربی بود، نه برانکو

من روزی یک مصاحبه در تلویزیون کردم و گفتم قبل و بعد از انقلاب هیچ زمان رئیس فدراسیون، مربی تیم ملی را انتخاب نکرده. هنوز روی حرفم هستم. حتی در دوران آقای دادکان هم استقلال نبود، اصلاً نبود. به عنوان مثال می گویم، اصلاً در دوران آقای دادکان برانکو مربی نبود. خود آقای دادکان مربی بود. چه کسی می گوید برانکو مربی بود؟ من از این ناراحتم. دست می گذارم روی قرآن که آقای دادکان بارها به من گفته که خودش دستور می داده «برانکو فلان بازیکن را نباید بگذاری، یا فلان بازیکن را نباید دعوت کنی» آن وقت شما می گویید مربی برانکو بود؟ دو تا بازیکن را همیشه نام بردم الان هم می برم. وحید هاشمیان و خداداد عزیزی را که خود آقای مهرعلیزاده از آتن دستور داد که باید باشند. بعضاً می گویند که فوتبال نباید سیاسی شود، بابا فوتبال که همه جای دنیا سیاسی است. زمان خود آقای دادکان که فدراسیون از همه زمان ها سیاسی تر بوده. شما به من جواب بدهید که اعضای هیأت مدیره آقای دادکان چه کسانی بودند؟ سردار یعقوبی قائم مقام نیروی انتظامی، آقای آصفی سخنگوی وزارت خارجه، آقای شجاعی برهان معاون وزیر بازرگانی، آقای سازگارنژاد. این افراد که فوق سیاسی بودند.

فوتبال، عشق و قلبی که ایستاد

هواداران؛ آنها تعبیر واقعی دیداری هستند که ما خبرنگاران برای نشان دادن همه حساسیت آن از یک تیتر همیشگی استفاده می کنیم؛ «مرگ و زندگی».

وقتی دو فصل پیش و در بازی استقلال و داماش، ایست قلبی جان یک هوادار آبی پوش را گرفت چیزی غیر از هیجان فوتبال دلیل آن اتفاق تلخ نبود. غلامرضا فقط ۲۲ سال داشت و عشقش اینکه وقتی استقلال برای بازی با ملوان یا داماش به شمال می رود برای تشویق تیم محبوبش به ورزشگاه برود، اما آخرین باری که او به ورزشگاه عضدی رفت تا همیشه روی سنگ قبرش حک شد؛ سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۱.

غلامرضا رفته بود تا قهرمانی تیمش را در نیم فصل اول جشن بگیرد، اما داماش با گل دقیقه ۸۴ همه چیز را روی سر جوانی که تمام زندگی اش دوست داشتن تیم استقلال بود، خراب کرد. قلب او چند دقیقه بعد از آن که داور سوت پایان بازی را کشید از فرط ناراحتی ایستاد. این که آمبولانس ها در ورزشگاه بودند، اما پیکر نیمه جان جوان ۲۲ ساله در آغوش برادرش و در یک خودروی شخصی تسلیم مرگ شد حالا دیگر چیزی را درست نمی کند. غلامرضا با ناپاکی های این فوتبال کاری نداشت. او عاشق استقلال بود و با همین عشق از دنیا رفت. رفت تا غایب بزرگ استقلال در مراسم جشن قهرمانی پایان فصل لقب بگیرد.

پس از یک سال و اندی از اتفاقی که برای سجاد بیژن افتاده بود، غلامرضا رفعتی ساجدی از دنیا رفت. سجاد هم مثل غلامرضا عاشق استقلال بود، اما زندگی در بخش سرفاریاب از توابع شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد، با کلی محدودیت، محرومیت و سختی، هیچ گاه به او مجال نداد که بازی تیم محبوبش، استقلال را از ورزشگاه ببیند. سجاد فارغ از همه آن محدودیت ها یکی از طرفداران پروپاقرص بود، اما گل دقیقه ۸۳ فلاویوی برزیلی به استقلال برای عده ای که سجاد را می شناختند، جمعه ای غم انگیز را رقم زد؛ جمعه ۱۸ شهریور ۱۳۹۰.

استقلال آن روز در تهران به تراکتورسازی ۲ بر ۳ باخت تا آن نتیجه برای همیشه در ذهن مادری که به خاطر سکته مغزی جوان ۲۰ ساله اش شیون ها زد، به تلخی به یادگار بماند. سجاد از طرفداران دو آتیشه استقلال بود. از آن دست جوان هایی که تنها دلخوشی شان در دور افتاده ترین نقاط ایران، همین هواداری از تیم محبوبشان است. رحمت الله بیژن پدر سجاد که چوپان است حادثه را این گونه توصیف کرد: سجاد در حال تماشای بازی استقلال و تراکتورسازی تبریز بود که در دقیقه آخر، پس از آن که استقلال گل سوم را خورد، سکته مغزی کرد و به کما رفت. پسرم ۱۷ ساعت در کما به سر برد، اما بعد از احیا و بازگرداندنش گفتند که فلج شده و تکلمش را از دست داده است.

استقلال آن فصل به خاطر همان یک امتیاز قهرمانی را از دست داد؛ امتیازی که تاوانش برای خانواده بیژن سنگین تر از قهرمان نشدن تیم محبوب پسرشان بود. سجاد حالا سه سالی هست که فلج روی تخت، گوشه اتاق افتاده است. بدون قدرت تکلم. خیره به عکس ستاره محبوبش فرهاد مجیدی. حتما به قلم آوردنش هم آسان نیست، اما عشق به فوتبال و هواداری همیشه پایانش قشنگ نیست.

هوادارانی که جانشان را فدای این فوتبال می کنند کم نیستند. عاشقانی مثل غلامرضا رفعتی ساجدی، سجاد بیژن و نصیر خالدی. این سومی اگر زنده بود، با گل هایی که استقلال از داماش و تراکتورسازی می خورد کلی خوشحالی می کرد. نصیر پرسپولیسی بود، از آن پرسپولیسی های دوآتیشه که بازی های غیرحساس این تیم هم برایش یک دنیا حساسیت داشت.

بعدازظهر ۲۲ فروردین سال ۹۰ ورزشگاه فولادشهر اصفهان پذیرای ذوب آهن و پرسپولیس بود. یک بازی مثل همه دیدارهای لیگ برتر. پرسپولیس با این که فصل خوبی را پشت سر نگذاشته بود، اما بازهم برای تماشای بازی این تیم نیمی از ورزشگاه فولادشهر پر شده بود.

نصیر کارگری ۲۱ ساله اهل لردگان بود. کارگر کارخانه ذوب آهن. علاقه مند به فوتبال و پرسپولیس. او هم در آن روز ورزشگاه آمده بود تا از تیم محبوبش حمایت کند، اما افسوس که فقط ۴۵ دقیقه تماشاگر بازی بود.

جوان لردگانی که در سکوهای منتهی به ضلع شمالی ورزشگاه فولادشهر نشسته بود، بعد از گلزنی امیرحسین فشنگچی دچار حمله قلبی می شود. نیمه دوم که شروع شد ذوب آهنی ها به دنبال زدن گل تساوی بودند، اما وحید هاشمیان و محمد نوری گل های دوم و سوم را زدند. گل هایی که دیگر نصیر برایشان خوشحالی نکرد. او همان بین دو نیمه با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد، اما دیگر کار از کار گذشته بود و تقلای دکترها فایده ای نداشت. فقط شش ماه از ازدواج نصیر می گذشت، اما عشق به فوتبال باعث شد او برای همیشه زیر خاک آرام بگیرد.

پرونده مرگ هواداران فوتبال را که ورق می زنیم، به مرگ هایی از جنس حادثه هم برمی خوریم؛ مرگ هایی که باز هم ریشه در هواداری یک تیم دارد.

پنجشنبه ۳۰ مهر ۸۸ یکی از هواداران تیم فوتبال سپاهان در راه بازگشت از ورزشگاه فولادشهر براثر سانحه تصادف جان به جان آفرین تسلیم کرد. سپاهان آن روز در فولادشهر با یک گل مغلوب استیل آذین شد، اما مرگ یکی از هواداران سپاهان، تلخی باخت را به تلخی فقدان او پیوند زد.

مهدی فیاضی نژاد هوادار ۱۹ ساله اصفهانی بود که به همراه دو هوادار دیگر سوار بر موتورسیکلت در حال بازگشت از ورزشگاه فولادشهر با یک دستگاه وانت تصادف کردند؛ تصادفی مرگبار که جان او را گرفت تا ضرورت ساخت ورزشگاه نقش جهان اصفهان بیشتر احساس شود.

البته داشتن ورزشگاه مجهز هم همیشه گره گشا نیست. اگر پنجم فرودین ۱۳۸۴ تلخ ترین روز فوتبال ایران لقب گرفت به این خاطر بود که در پایان بازی ایران و ژاپن در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ و هنگام خروج تماشاگران از ورزشگاه به خاطر ازدحام جمعیت از ورزشگاه هفت نفر جان باختند. آن روز یکصد هزار نفر پیروزی یک بر صفر تیم ملی مقابل ژاپن را در ورزشگاه آزادی جشن گرفتند، جشنی که پایانش عزا بود. در آن زمان برخی کارشناسان، ورزشگاه های ایران را فاقد ایمنی لازم برای برگزاری مسابقات دانستند و گروهی دیگر، مسئولان برگزاری را به فروش بلیت بیش از ظرفیت ورزشگاه متهم کردند.

تجربه مشابه آن ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۰ در دفتر فوتبال ایران ثبت شد. روزی که سقف ورزشگاه متقی ساری هنگام بازی پرسپولیس و شموشک نوشهر فروریخت تا خبر کشته شدن عبدالله کیانی و علی اکبر فرجی از میان ۲۹۰ نفر مجروح حادثه، کام فوتبال را تلخ کند.

اینها همه حوادثی نبود که هواداران فوتبال ایران را به کام مرگ کشاند. فقط مرثیه ای بود برای عشق. برای عشق بی پایان یک هوادار به تیمش.

- سفر به کره مریخ، پاداش قهرمانی قلعه‌نویی!
تقدیر و تشکر کلامی را به خاطر صدرنشینی در این هفته‌ها از سوی مدیران عامل‌ باشگاه‌ها دیده و شنیده بودیم اما هرگز به یاد نداریم که مدیرعاملی پس از صدرنشینی تیمش در هفته ششم و درحالی که بیست و چهار هفته دیگر به پایان لیگ باقی مانده، سرمربی را به نشست هیات مدیره دعوت کند و به او لوح هم اهدا کند!
مصاحبه افجه‌ای، سخنگوی هیات مدیره باشگاه استقلال را چند بار می‌خوانیم تا شاید اشتباهی بیابیم اما خبر صحت دارد. از امیر قلعه‌نویی به دلیل آنکه با استقلال تا پایان هفته ششم صدرنشین بود رسما تقدیر و تشکر شده و لوحی هم به وی داده‌اند. در آخرین نشست هیات‌ مدیره باشگاه استقلال که غایب‌های سرشناسی همچون صاحب‌پناه و نجف‌نژاد داشت، امیر قلعه‌نویی هم بود و بهرام افشارزاده با آب و تاب بسیار از موقعیتی که اکنون استقلال برخوردار است تقدیر و تشکر کرد.

توضیح افجه‌ای درباره ماوقع نشست هیات مدیره پرده از وقایعی که در این نشست رخ داده برمی‌دارد: «در این جلسه آقای قلعه‌نویی حاضر بودند و گزارش مسائل فنی تیم را تا پایان هفته ششم ارائه دادند. اعضای هیات مدیره هم با توجه به عملکرد بسیار خوب تیم و تلاش‌های بی‌وقفه ایشان، از وی و همکارانش تقدیر و قدردانی کرده و آرزو کردند تا این روند موفقیت تا پایان فصل ادامه داشته باشد. همچنین آقای افشارزاده لوحی را جهت تقدیر از زحمات ایشان تهیه کرده بودند که به آقای قلعه‌نویی داده شد.»
حال تصور کنید استقلال قهرمان لیگ چهاردهم شود. برای امیر قلعه‌نویی چه باید کرد؟ باشگاه استقلال که در پایان هفته ششم به امیر قلعه‌نویی لوح داده و خبرش را هم با آب و تاب روی سایت خود قرار می‌دهد در مقابل قهرمانی امیر قلعه‌نویی چه واکنشی نشان خواهد داد؟ چنین رفتاری را تاکنون از هیچ یک از مدیران باشگاه استقلال در قبال امیر قلعه‌نویی و دیگر مربیان ندیده بودیم.

اصولی هم نیست. کدام مدیر را سراغ دارید که برای صدرنشینی در شش هفته اینچنین مربی‌اش را ستایش کند؟ نه تنها مدیران پیشین باشگاه استقلال بلکه مدیران دیگر باشگاه‌ها هم چنین رفتاری در مواجهه با سرمربی خود نداشته‌اند. بهرام افشارزاده اما متد جدیدی از مدیریت فوتبال را پیش‌روی‌مان قرار می‌دهد. تقدیر و تشکر برای هیچ و پوچ! اهدای لوح برای صدرنشینی که هر لحظه ممکن است از کف برود.
برخوردی که با قلعه‌نویی شده برخاسته از ناآشنایی بهرام افشارزاده با قواعد مدیریتی در فوتبال است. در هیات مدیره باشگاه استقلال هم به جز یکی دو نفر که سابقه مدیریت در تیم‌های فوتبال را دارند کسی حضور ندارد که در این مواقع توضیح لازم را به مدیرعامل استقلال بدهد. البته دلیل تقدیر و تشکر افشارزاده از امیر قلعه‌نویی کاملا روشن است.

برگردید به یکی دو هفته قبل؛ مصاحبه‌های بهرام افشارزاده را در مدح حسین فرکی که مرور کنید متوجه می‌شوید اساس این تقدیر و تشکر صوری از کجا نشات می‌گیرد. بهرام افشارزاده به طور رسمی و غیررسمی بارها خواستار مربیگری حسین فرکی در تیم ملی شده است.

او به دفعات نام حسین فرکی را آورده بود، حتی چند روز پیش افشارزاده تلفنی با علی کفاشیان درباره مربیگری حسین فرکی در تیم ملی صحبت کرد که امیر قلعه‌نویی وقتی شنید مدیرعاملش دارد سنگ حسین فرکی را به سینه می‌زند به شدت ناراحت شد و برای او پیغام‌هایی هم داد. این شد که بهرام افشارزاده سناریوی تقدیر و تشکر از امیر قلعه‌نویی را سازماندهی کرد. نقشه‌ای کاملا بچگانه که شاید از ذهن یک کودک برون تراود نه مدیری که سال‌ها است سابقه ورزشی دارد و بارها هم پزش را داده است.
ماجرای تقدیر از امیر قلعه‌نویی به خاطر صدرنشینی تا پایان هفته ششم را می‌توانید در کتاب گینس هم ثبت کنید حال کتاب تاریخ باشگاه استقلال به کنار. از یاد نبرید که در همین باشگاه مدیرانی بوده‌اند که بابت قهرمانی‌های استقلال حتی یک قران هم به مربی پاداش نداده‌اند. منصور پورحیدری موید این ماجرا است. بروید از منصور بپرسید وقتی با استقلال قهرمان آسیا شد کاظم اولیایی برایش چه کار کرد؟!

اخبار ورزشی - روز نو
junho of 2pm

- پرسپولیس دوباره به هم ریخت!
اوضاع و احوال باشگاه پرسپولیس باز هم به هم ریخت، باشگاهی که انگار روی پیشانی‌‌اش نوشته همواره باید با مشکلات دست‌وپنجه نرم کند!
به گزارش جام نیوز، بعد از جدایی محمد رویانیان از باشگاه پرسپولیس و اتفاقاتی که برایش رخ داد از جمله از دست دادن منزلش، حالا نوبت به رحیمی رسیده که تحت فشار قرار بگیرد. حالا آخرین اتفاقات را در این گزارش می خوانید:

پول كجا رفت؟
در ابتداي فصل قرار شد اسپانسر باشگاه بيايد، 30 ميليارد تومان پول بدهد و يك تيم خوب و مدعي بسازد. اسپانسرها البته هيچ دخالتي در بدهي‌هاي پرسپوليس نداشتند. آنها پاي حرف‌شان ايستادند و حدود 10 ميليارد تومان به حساب باشگاه پرسپوليس واريز كردند اما اين پول حالا تمام شده و معلوم نيست به كجا رفته است! رحيمي مي‌گويد پول را در جيبش نگذاشته و كاملاً حق با اوست ولي واقعاً پول‌ها كجاست؟
ترس از رفتن
از مبلغي كه در حساب باشگاه بوده، بيش از 65 درصد براي بدهي‌هاي گذشته صرف شد؛ يعني از پولي كه اسپانسر به باشگاه تزريق كرد تا يك تيم مدعي ساخته شود، بخش زيادي از آن خرج بدهي‌هاي باشگاه شد. اين اولين جرقه براي شروع درگيري و اختلاف بين مديريت باشگاه و اسپانسر بود. آنها مي‌گويند قرار نبود كارشان ربطي به بدهي‌هاي گذشته پرسپوليس داشته باشد ولي عملاً اين اتفاق رخ داد. رحيمي هم درست مي‌گويد‌؛ اگر به برخي بازيكنان به موقع پول نمي‌داد، آنها از باشگاه مي‌رفتند همان‌طور كه سيدجلال حسيني (حتي با وجود تسويه حساب با باشگاه) از پرسپوليس جدا شد!

شروع داستان
اين مسئله بسيار آزاردهنده است كه پرسپوليس با اين همه هوادار، به اندازه كافي پول ندارد كه بدهي‌هايش را پاس كند و از آن بدتر، بدهي‌هاي باشگاه به قدري سرسام‌آور است كه براي پرداخت تمامي آن بايد سال‌ها بگذرد! چراغ ماجرا وقتي روشن شد كه پس از ديدار پرسپوليس مقابل صبا، تعدادي از بازيكنان به شدت عليه مديريت باشگاه و بي‌پولي‌هاي‌شان شكايت كردند. اين مسئله با واكنش اسپانسر مواجه شد و آنها گفتند 10 ميليارد تومان طبق برنامه‌ريزي‌ها به باشگاه پول داده‌اند و اگر رحيمي پول بازيكنان را نداده، به خودش مربوط است.

اجبار نه اختيار
پاس نشدن چك اسپانسر در روز شنبه گذشته نيز شايد بي‌ارتباط به مسئله فوق نبوده چون آتش اختلافات بالا گرفته و جلسه پشت جلسه براي حل كردن مشكلات هم تا اين هفته كه به آخرش رسيده‌ايم، بي‌فايده بوده است. اسپانسر مي‌گويد قبلاً پول‌هاي زيادي به باشگاه داده، سياسي رئيس هيأت‌مديره پرسپوليس و اولين و سرسخت‌ترين منتقد عليرضا رحيمي نيز اين موضوع را تأييد مي‌كند.

رحيمي به عنوان مديرعامل مورد نظر وزارت ورزش براي حضور در پرسپوليس هم نمي‌گويد كه پولي دريافت نكرده اما اولويتش براي پرداخت پول را «به اجبار»، طلبكاران باشگاه قرار داد نه جذب بازيكنان جديد. مديرعامل سرخپوشان از زماني كه حكم گرفت تا به حال چالش‌هاي بزرگي را پشت‌ سر گذاشت‌؛ درگيري با سياسي، ضبط اموال باشگاه، تحمل انتقادات شديد از سوي هواداران بابت عدم توجه به جذب بازيكنان بزرگ، شنيدن انتقاد از بازيكنان و... حالا اين فشارها هر روز هم بيشتر مي‌شود.

شايد اشتباه كرد‌ه‌اي؟!
«شايد حساب و كتاب‌ها اشتباه باشد» اين اولين مسئله‌اي است كه به ذهن خطور مي‌كند. قراردادهايي كه به اعتقاد اميررضا خادم پر از ابهام است از يك طرف و ناكامي باشگاه در راضي كردن طلبكاران از سوي ديگر، شرايط را تيره‌تر از قبل مي‌كند. بازيكنان كنوني شاكي هستند، بازيكنان قديمي شكايت كرده‌اند، مديرعامل سابق باشگاه مي‌گويد هيچ بدهي‌اي به بازيكنان ندارد اما قراردادها چيز ديگري مي‌گويد و اين يعني يك سرگيجه كامل. برخي بازيكنان مي‌گويند دريافتي‌شان صحيح است و برخي مي‌گويند نه! اين يك توهم است.

درصدهاي جالب
خبرگزاري تسنيم در گزارشي در اين خصوص مي‌نويسد: «نكته اينجاست كه يا مديرعامل پرسپوليس پولي را به بازيكنان داده‌ و به آنها نگفته‌ كه بخشي از اين پول براي فصل گذشته و بخشي از آن براي فصل جاري است يا اينكه بازيكنان همچنان فكر مي‌كنند از اين باشگاه طلبكار هستند چراكه برخي نفرات بالاي صددرصد دريافتي داشته‌اند و مشخص نيست براساس چه محاسباتي اين پول به آنها داده شده است. به عنوان مثال سيدجلال حسيني كه از پرسپوليس جدا شده با 450 ميليون كه از عليرضا رحيمي گرفته دريافتي‌اش از باشگاه پرسپوليس به 110 درصد رسيده است. كفشگري 114 درصد، نوري 118 درصد، عاليشاه 103 درصد، خلعتبري 132 درصد، دهنوي 134 درصد و... دريافتي داشته‌اند آن هم در شرايطي كه برخي از آنها همانند دهنوي و خلعتبري اين فصل در پرسپوليس نيستند.»

موبايل‌ها خاموش
گويا اسپانسر باشگاه كه يك سوي اين اختلافات است، براي دريافت بخشي از سهام باشگاه پرسپوليس از وزارت ورزش، از طريق رحيمي اقداماتي انجام داده ولي به نتيجه‌اي نرسيده است. طبق شنيده‌ها، اسپانسر مي‌خواهد سهامدار اصلي باشگاه باشد و امتياز پرسپوليس را به چنگ آورد البته در اين مورد، هيچ‌كس پاسخگو نبود تا بدانيم دقيقاً قضيه چيست. محمد پوستي نماينده اسپانسر جديد سرخپوشان، گوشي همراهش را خاموش كرد و رحيمي ترجيح داد در اين شرايط مصاحبه‌اي انجام ندهد اما گفته مي‌شود هنوز رحيمي به درخواست دريافت سهام از سوي اسپانسرها هيچ پاسخي نداده است.

بنگر: خبري از 30 درصد اين فصل نيست
محسن بنگر ديگر بازيكن پرسپوليس به خبرورزشي گفت: «رقمي كه در مورد من اعلام شده كاملاً درست است. از فصل قبل 700 ميليون تومان طلبكار بودم كه بابت آن در اين فصل يك بار 450 ميليون تومان و بار ديگر 130 ميليون تومان به علاوه يك دستگاه اتومبيل گرفته‌ام البته اتومبيل سند ندارد و گوشه پاركينگ منزلم افتاده ولي پولي كه گرفته‌ام صحيح است البته به ما گفته بودند در آغاز فصل 30 درصد از قراردادهاي جديدمان را تسويه مي‌كنند كه متأسفانه خبري از آن نيست.»

خلعتبري: نصف گرفتم نه 132 درصد
محمدرضا خلعتبري هم در اين مورد به ما گفت: «قرارداد من با باشگاه پرسپوليس دقيقاً يك ميليارد و 300 ميليون تومان بود كه من با همه دريافتي‌ها و كسري‌هايم 720 ميليون تومان پول گرفتم. دو چك به مبلغ 280 ميليون تومان هم به علي دايي دادم؛ آن وقت چطور مي‌توانستم با توجه به آمار و ارقامي كه مي‌بينيد، صاحب 132 درصد از قراردادم شوم؟ اين‌ها يك توهم بزرگ است!»

كفشگري: من پولم ر ا گرفته‌ام
اما مهرداد كفشگري اعتقاد دارد حساب‌ها درست است. او كه گفته مي‌شد 114 درصد از باشگاه پول گرفته، گفت: «قرارداد من براي هر فصل 400 ميليون تومان است كه تا به حال 450 ميليون تومان دريافت كرده‌ام. نمي‌دانم چند درصد از قراردادم مي‌شود 50 ميليون تومان اما بدون ترس مي‌گويم پول فصل گذشته را كامل گرفته‌ام.»

دهنوي: چك دادند نقد حساب كردند!
قاسم دهنوي وقتي شنيد طبق اسناد منتشر شده، 134 درصد از قرارداد فصل گذشته‌‌اش را دريافت كرده، به خبرورزشي گفت: «قرارداد من با باشگاه پرسپوليس يك ميليارد و 200 ميليون تومان بود كه در مجموع و به طور كلي 80 ميليون تومان يك بار و 50 ميليون تومان بار ديگر دريافت كرده‌ام! حالا هم بابت دريافت بقيه مطالباتم از باشگاه به كميته انضباطي شكايت كردم تا مشخص شود حق با چه كسي است.» او همين‌طور گفت: «برخي از مسئولان سابق باشگاه پرسپوليس را هرگز نمي‌بخشم، وقتي به من چك 410 ميليون توماني دادند، به من گفتند در رسيدِ اين چك بنويس 410 ميليون تومان به صورت نقد دريافت كرده‌اي!»

آرامش در حضور اسپانسران!
با اين همه مشكلي كه در پرسپوليس وجود دارد، به علاوه اتفاقاتي كه مردم و حتي رسانه‌ها اصلاً از آن خبردار نمي‌شوند مثل رقابت بين اسپانسر جديد و اسپانسر قديمي باشگاه و هزاران مسئله ديگري كه هيچ خبري از آن به بيرون نمي‌‌آيد، چطور بايد انتظار داشت پرسپوليس در آرامش امتياز بگيرد و حتي مدعي قهرماني باشد؟!
اخبار ورزشی - جام نیوز
junho of 2pm