اوپــا جـونـگ ڪـی محبوب ترین کاربر انجمن
تنها کسی انتخاب میشود که برترین ارسال کننده روز ، هفته و ماه باشد .

آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنیداز تنبیه دهه 60 تا تشویق دهه90
زمان کنونی: 01-29-2023، 12:14 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─
آخرین ارسال: ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─
پاسخ 3
بازدید 1108

امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
60 تنبیه تشویق دهه از دهه90 تا

از تنبیه دهه 60 تا تشویق دهه90
#1
ین روزها در کنارمشکلاتی که در جامعه حول مسائل مختلف جاری است، بحث افزایش جمعیت و مشکلاتی که این بحث با آن دست و پنجه نرم می کند، داغ تر از روزها و ماه های قبل دنبال می شود.
بعد از تصمیم کلانی که در کشور مبنی بر برداشته شدن موانع رشد جمعیت گرفته شد، عملا همگان به دنبال تسهیل قوانینی که به نظر برای رشد جمعیت دست و پاگیر هستند، بودند که در برخی امورات این مهم رقم خورد اما عملا همچنان زوجین مختلف طعم گس موانع دست و پاگیر رشد جمعیت را در جامعه احساس می کنند.
در هفته های گذشته بخشی از این موانع و مشکلات را بررسی کرده و سعی بر آن شد تا ضمن به وجود آوردن شرایط مناسب برای فرزند آوری زوجین و تشویق آنها به منظور بچه دار شدن، فضای جامعه و مسئولین مربوطه را در این راه قرار دهیم.اما به نظر می رسد بدون همکاری مردم و دستگاه های اجرایی کشور که در این زمینه مسئول هستند، اتفاق خوبی رقم نمی خورد، چرا که تجربه ثابت کرده است بدون هماهنگی و همکاری مردم و مسئولین، هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود و هدفی محقق نمی شود.
در سالیان گذشته این مسئله به اثبات رسیده است، برای مثال زمانی که در کشور تصمیم بر این شد که رشد جمعیت در دهه شصت متوقف شود، عملا تا زمانی که این تصمیم تنها با شعار بر روی در و دیوار خیابان و یا در مانگاه ها و بیمارستان ها نقش بسته بود، به نتیجه ای نمی رسید.حتی جریمه های کوپن و بیمه ای که برای کارمندانی که فرزند چهارمشان به دنیا می آمد، تا مدت ها فایده ای نداشت اما زمانی که مردم ساز همکاری با مسئولان نواختند تصمیم توقف رشد جمعیت عملی شد.
نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#2
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نمونه ای از تابلوهای خیابانی در دهه شصت به منظور جلوگیری از رشد جمعیت

اکنون هم تصمیم شبیه به همان تصمیم است اما بالعکس.بازهم بر روی در و دیوار شهر و درمانگاه و بیمارستان بنر و پوستر جمعیت نصب شده اما این بار برای افزایش و این بار با تشویق های پرسرو صدا، که عملا این تبلیغات بدون باور و همکاری مردم، تاثیری ندارد.

اما شاید این روزها مسئله ای که کمی فضای مقایسه ای جمعیت را نسبت به سال های اوایل انقلاب تغییر داده، این است که نه تنها تشویق های مسئولان مربوطهش برای زوجین به ثمر نمی نشیند بلکه شرایط برای زوجین از قبل(زمانی که تصمیمی برای افزایش جمعیت گرفته نشده بود) هم دشوار تر شده است.

برای مثال در گذشته و در سال هایی نه چندان دور بحث مرخصی های زایمان برای مادر در شرایطی عادی چندان مشکلی برای آنها ایجاد نمی کرد اما اخیرا در طرح تشویقی که به این منظور صادر شده است نه تنها مادران به حق و حقوق خود نمی رسند بلکه بعضا بعد از بازگشت از مرخصی به محل کارشان با حکم اخراج به وسیله مدیرانشان مواجه می شوند.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#3
این معضل که بیشتر در مجموعه های خصوصی رایج است اخیرا به برخی از مراکز دولتی هم سرایت کرده است، حال سوالی که مطرح می شود این است که چرا نه تنها تشویقی در این باب محقق نمی شود بلکه حق عادی و قوانین گذشته که اجرا می شده است، متوقف شده است؟ این در حالی است که در دهه شصت جریمه های مختلف برای خانواده های پر تعداد از نگاه تیزبین دولت وقت پنهان نمی ماند.

همه این اوصاف نشان دهنده آن است که تشویق و جریمه در کشور نه تنها در این موضوع بلکه در موضوعات مختلف دیگر به صورت یکسان نیست و عملا سمه جریمه ها پرزورتر است که این مسئله سبب دلسردی مردم جامعه در مسائل مختلف مخصوصا مسائل و تصمیم گیری های  جمعی می شود.

از طرفی دیگر همچنان با وجود اینکه در سال های اخیر قرار بر افزایش جمعیت بوده است اما همچنان برخی از مدیران شرکت های کالاهای ایرانی شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر زا از روی محصولات خود حذف نکرده اند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تبلیغات دهه شصت بر روی کالای ایرانی در دهه 90

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#4
به نظر می رسد تحت هر شرایطی باید، این هماهنگی و توازن برای رسیدن به اهداف برداشته شدن رشد جمعیت میان مسئولین و مردم احیا شود، به گونه ای که شرایطی رقم بخورد که بدون جریمه و تشویق کارها متوقف شده و یا سرعت بگیرد،که چنین شرایطی بدون جاری ساختن فرهنگ یک موضوع ممکن نیست.
همواره از فرهنگ ایرانی به عنوان یک فرهنگ ناب در جهان نام برده می شود اما آیا در عمل و در همه زمینه های سبک زندگی به آن شرایطی که توصیف می شود، رسیده ایم؟ با کمی تامل در باب این موضوع به پاسخ منفی می رسیم.اما مطمئنا این پاسخ منفی نباید دلیلی باشد بر عدم تلاش و کوشش یک ایرانی برای پیاده سازی فرهنگ مطبوع ایرانی در جامعه.پس قطعا می توان با برنامه ریزی و ندوین و تنظیم هدفی شاخص به منظور رسیدن به پیشرفت در بحث های مختلف از جمله جمعیت و همچنین با اجرای دقیق قوانین به این مهم دست یافت.


منبع:فرهنگ نیوز-آوینیپرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان