آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنید

استفاده از کلاه گیس برای حل مشکل حجاب!
زمان کنونی: 09-22-2020، 05:55 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: miss mg - ELF
آخرین ارسال: movafagh
پاسخ 2
بازدید 533

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
گیس مشکل کلاه حل استفاده حجاب از برای

استفاده از کلاه گیس برای حل مشکل حجاب!
آیت الله سید محمدحسین فضل الله: استفاده از موی مصنوعى مى تواند راه حل شرعى مشکل زنان مسلمانى باشد که نظام هاى رسمى یا شرایط غیر رسمى مجبور به بی حجابى شان مى کنند. چنان که در کشورهاى کفر و ستم اتفاق افتاده است که دختران دانشجوى مسلمان را با تهدید به اخراج و… مجبور به ترک حجاب مى کنند و این شرایط موجب محرومیت آنان از تحصیل و یا امور حیاتى دیگر شده و مشکلات سختى را پدید آورده است.

در چنین شرایطى بر اینان جایز است از موى مصنوعى استفاده کنند و در عین امتناع از آشکار کردن موى واقعى خود- که آشکار کردنش حرام است- از فشار وضعیت تحمیلى موجود هم رهایى یابند.

آشکار کردن چنین زیورى جهت رفع سختى شدید (حرج) جایز است.
نویسنده :ENW   آفلاین
نظرشون بنظر من عقلانی میاد...
اما یه سوال ...
آیا نظر بقیه مراجع هم همینه ؟
چون اگه کسی مقلد یک مرجع دیگه باشه ، اونوقت نمیتونه چون ایشون گفتن ، اینکار رو انجام بده !

نویسنده :movafagh   آفلاین
فکر کنم باید ببینی مرجع تقلیدت چی گفته اما من خوندم که ایت الله مکارم شیرازی دراین مورد گفتن اون مکانهایی که مجبورن بی حجاب باشن به قدر لازم  اشکال نداره اما بعدش باید حجابشونو حفظ کنن البته فکر کنم این احکام برای حجاب سر هست حتما