آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنیداین ده خواب مهم را نادیده نگیرید
زمان کنونی: 08-10-2022، 02:37 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: miss mg - ELF
آخرین ارسال: IRI21
پاسخ 6
بازدید 1308

امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
این نادیده را خواب نگیرید مهم ده

این ده خواب مهم را نادیده نگیرید
#1
۱. پرواز کردن
پرواز کردن در خواب معمولا نشانه‌ی نیاز به رسیدن به هدف و آرزوها است. کجا می‌روید؟ چگونه به مقصدتان می‌رسید؟ آیا در هدایت و راهبریِ زندگی‌تان دچار مشکل هستید؟ خوابِ پرواز معمولا نیروی ذهنی‌مان را پس از بیدار شدن بازیابی می‌کند؛ و می‌تواند باعث ایجاد حس آزادی و توانایی و قدرت برای انجام امور در مسیر زندگی‌مان شود.

۲. آبشار
خوابِ آب معمولا به حالت‌های هیجانی و عاطفیِ ذهن‌مان اشاره دارد. آب نماد پاکسازی و خلوص است. خوابِ‌ آبشار یک نشانه‌ی بزرگ است؛ این خواب نشان‌دهنده‌ی شروعی جدید است که گذشته را می‌شویَد.

اگر خوابِ آبشار دیدید، این سوال‌ها را از خود بپرسید: آیا آن آبشار کوچک بود یا بزرگ؟ نگرش‌تان در مورد موانعِ پیشِ رو چگونه است؟ آیا آن آبشار در جنگلی سیاه قرار داشت یا ساحلی زیبا؟

۳. دندان
دیدن خواب دندان معمولا بسیار رایج است. همیشه خوابِ دندان نمادِ پیری و کهنسالی نیست. کشیدنِ دندان در خواب نماد چیزی است که باید اتفاق بیفتد، و معلوم یا فاش شود؛ در حالی‌که دندان فاسد نماد ترس و نگرانی است. معمولا رایج‌ترین خواب در مورد دندان مربوط به افتادنِ دندان است. این خواب معمولا نشانه‌ی این است که احتمالا به سببِ ایجاد شرایط جدید دچار استرس خواهید شد؛ این شرایط جدید می‌تواند شغلی جدید، ترس از شکست و زیان، از دست دادنِ کنترلِ یک رابطه، یا دروغ‌هایی که باشد که نزد خود پنهان‌شان کرده‌اید.

اگر خوابِ دندان دیدید، این پرسش‌ها را برای خود مطرح کنید: چه احساسی در مورد دندان‌های‌تان دارید. از دندان‌‌ها برای غذا خوردن، و تغذیه و تقویت بدن‌مان استفاده می‌کنیم؛ زندگی‌مان را چگونه تغذیه و تقویت می‌کنیم؟

۴. مرگ
خوابِ مرگ رایج‌تر از آن است که معمولا آدم‌ها آن را می‌پذیرند و برای دیگران تعریف می‌کنند. خواب مرگ بسیار وحشتناک و ناراحت‌کننده است؛ ولی معمولا نماد پایان دوره‌ای از یک چیزِ خاص است. مرگ همان پایانِ دوره‌های روح و نفس انسان است. خوابِ مرگ می‌تواند نشانه‌ای بر پایانِ اضطراب و عصبانیت باشد؛ پایان شرایط و موقعیت‌های خاص؛ مرگِ یک ایده که تولد و ظهور ایده‌ای جدید را میسر می‌کند. خوابِ مرگ یا مردن می‌تواند از لحاظ جنبه‌های روان‌شناسی نشانه‌ی تغییرات عظیم در عواطف و هیجان‌ها باشد.

اگر خوابِ مرگ دیدید، این سوال‌ها را از خود بپرسید: آیا آن شخصی که می‌میرد، شما هستید؟ در غیر این صورت، آیا آن شخص یکی از عزیزان‌تان است؟ این‌گونه خواب‌ها هم‌چنین می‌تواند نشانه‌ای باشد مبنی بر این‌که عزیزی که از دست داده‌اید سعی دارد به شما آرامش و تسلی ببخشد.

۵. زن باردار
اگر خواب دیدید باردار هستید، ‌نشانه‌ی این است که رشد و پیشرفتی بزرگ در کارتان به وجود می‌آید. این موفقیت می‌تواند مربوط به برنامه‌ها یا آرزوهای‌تان در آینده باشد.

اگر هر خوابی مربوط به بارداری در خواب دیدید، ‌سوال‌ّهای زیر را از خود بپرسید: آیا تصمیم دارید چیزی جدید بسازید یا خلق کنید؟ در عالم بیداری و زندگی روزمره با چه تغییرات و دگرگونی‌هایی مواجه شده‌اید؟ آیا احتمال بارداری در شما وجود دارد؟ خوابِ بارداری می‌تواند نشانه‌ی ایده‌های مفید و ثمربخش برای کار یا رابطه‌تان باشد.
نویسنده :miss mg - ELF   آفلاین
#2
۶. خانه
خوابِ خانه نمادِ خویشتن و جنبه‌های مختلف شخصیت است. تعبیر این‌گونه خواب‌ّ‌ها به نوعِ خانه یا اتاق‌های مختلف در یک خانه بستگی دارد. خانه نمادی از آرامش و امنیت است. اتاق زیر شیروانی نماید خاطره‌های پنهان است، در حالی‌که معنیِ خوابِ زیرزمین می‌تواند بصیرت و ذهنِ ناخودآگاه باشد.

اگر خوابِ خانه دیدید، از خود بپرسید: چقدر از بدن‌تان مراقبت می‌کنید؟ چه ذهنیت و نگرشی از خودتان در این دنیا دارید؟

۷. پول
پس از دیدن پول در خواب و پس از آن‌که از خواب بیدار می‌شویم، ممکن است حسی از حق‌شناسی و سپاس‌گزاری به ما دست دهد. خوابِ پول نشانه‌ی بخت و شانس، و همین‌طور نشان‌دهنده‌ی میزانِ عزت نفس‌مان است. برنده شدن در بخت‌آزمایی نماد تغییر در سبک زندگی است، در حالی‌که پول دادن به دیگران نشانه‌ی ترس و نگرانی بابت ضرر و زیان است. خوابِ پول مربوط به هسته‌ی مرکزیِ هیجان‌های‌مان راجع به رفاه و فراوانی است. ثبات مالی یا ضرر و زیان غالبا از عوامل استرس‌زا در زندگی‌مان هستند.

اگر خوابِ پول دیدید، از خود بپرسید: آیا به تازگی شغل‌تان را از دست داده‌اید؟ آیا بدهکار هستید؟ اگر برنده‌ی بخت‌‌آزمایی شوید، چه کار می‌کنید؟ مسائلِ مربوط به پول و دارایی از جمله مسائلی هستند که به ندرت در بیداری از ذهن‌مان خارج می‌شوند. پول نماد جریان زندگی است.


۸. خیانتِ جنسی
زنا یا خیانت جنسی در خواب نشان‌دهنده‌ی نیازها و امیال جنسی است که سرکوب شده‌اند یا باید ابراز شوند. این نوع از خواب‌ها هم‌چنین مربوط به ترس، متارکه، مشکلات عزت نفس، و پذیرشِ ناخودآگاه یک رابطه‌ی مسئله‌دار هستند.

اگر خواب تان مربوط به یک خیانت جنسی بود، این سوال‌ها را از خود بپرسید: آیا نگرانِ از دست دادنِ شخص محبوب‌تان هستید؟ آیا از رابطه‌ی کنونی‌تان ناراضی هستید؟ احساس‌تان در مورد بدن و امیال‌تان چیست؟


۹. آتش
خوابِ آتش، بسته به فضا و حال و هوای خواب، می‌تواند معانیِ مختلف داشته باشد. دیدنِ آتش در دوردست نماد آرزو و دگرگونی است، در حالی‌که آتش‌بازی ممکن است به معنیِ هشداری برای فعالیتی پرخطر باشد. اگر در خواب دیدید آتشی را شعله‌ور می‌کنید به این معنی است که حس عصبانیت را در خود سرکوب می‌کنید.

از خود بپرسید: آیا از موقعیت‌های پرخطر دوری می‌کنید؟ آیا در روز گذشته مشغول خاموش کردن آتش بودید؟


۱۰. برهنگی
خوابِ برهنگی بسیار رایج است. این‌گونه خواب‌ها مربوط به نگرانی‌های‌مان در مورد فاش شدنِ یک حقیقت یا قرار گرفتن در معرض مسائل خاصی هستند. اگر در خواب فردی برهنه دیدید، به این معنی است که حقیقتی در مورد یک مسئله فاش می‌شود یا به کاری غیرقانونی دلالت دارد. هم‌چنین به معنی آبروریزی نیز است. برهنگی مربوط به پذیرشِ نقص‌ها و خطاها است. اگر در خواب خودتان را برهنه ببینید، درست مثل این‌که در بیداری خودتان را به صورت برهنه مشاهده می‌کنید، و به این معنی است که چه‌قدر دنیای درون‌تان برای شما روشن و واضح است.

اگر در خواب برهنه بودید، این سوال‌ها را از خود بپرسید: آیا از پی بردن به ذات حقیقی‌تان می‌ترسید؟ آیا بیش از حد رازهای‌تان را با دیگران مطرح می‌کنید؟

نویسنده :xia mozhgan   آفلاین
#3
۳. دندان  مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد 
هر شب با انواع مشکلات دندان
پوسیدگی.. ارتودونسی.. کشیدن.. شکستگی.. جرم گیری.. دندون مصنوعی و ... مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
منم رو دندونام به شدت حساس... آرامش نداریم که مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :•º★STAR★º•   غایب
#4
1.پرواز کردن

تا حالا چند بار خواب دیدم که دارم پرواز میکنم...
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :★COOLGIRL★   آفلاین
#5
منم خواب دندون زیاد میبینم

نویسنده :ஜS۩H۩Rஜ   آفلاین
#6
من خواب پرواز کردن زیاد می بینم مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيدمهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
خواب بارداری هم چند باری دیدم :/
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :IRI21   آفلاین
#7
راستش  همه ما تقریبا یک‌سوم از زندگی‌مان را در خواب به‌سر می‌بریم. اما این‌قدر که از واقعیت‌های بیداری‌مان آگاهی داریم، از خواب‌مان کمتر می‌دانیم. این خواب بهترین نوع خوابی است كه می‌شناسیم. كه شبیه‌اش در قرآن، درباره خواب حضرت ابراهیم(علیه السلام)كه حضرت اسماعیل(علیه السلام) فرزندش را ذبح می‌كرد آورده شده است.معمولاً هرچه انسان ایمانش قوی تر و انسان دینی تر باشد خواب او اعتبارش بیشتر می شود. 

اما خوابی که از نظرم فایده ندارد. دوستان می تونم بگم این نوع خواب بستگی به این دارد كه آدم شب چه چیزی و چه مقدار خورده باشد. مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيدو به روابط و فعالیت‌های ذهنی و فكری فرد در روز بستگی دارد. در قرآن از این گونه خواب ها به اضغاث احلام(خواب‌های آشفته) تعبیر شده است كه هیچ ارزشی ندارند.

 خواب را با میزان شرع و عقل می‌سنجیم و نه چیز دیگر. اگر فرض كنیم در مورد كسی خوابی دیدم حق ندارم آبرویش را ببرم ممكن است خواسته‌اند چیزی را بدانید ولی نباید به كسیی چیزی بگویید. ممكن است فرد گاهی از آینده، از خودش خبردار شود. این ها چیزی نیست كه برملا شود


از زبان دانشنامه آزاد fa.wikipedia.org :
در طول خواب چه اتفاقی می‌افتد؟
شما البته متوجه نمی‌شوید امّا هنگامی که خواب هستید، مغزتان همچنان فعال است. هنگامی که فردی به خواب می‌رود مغزش از ۵ مرحله عبور می‌کند. این مراحل که به مراحل ۱، ۲، ۳، ۴ و REM (حرکات سریع و پرشی کره چشم) موسومند، روی هم رفته یک چرخه خواب را تشکیل می‌دهند. یک چرخه خواب کامل در حدود ۹۰ تا ۱۰۰ دقیقه به طول می‌انجامد؛ بنابراین، درخلال یک خواب شبانه، هر فرد به طور میانگین در حدود ۴ تا ۵ چرخه خواب را طی می‌کند. مراحل ۱ و ۲، دوره‌های خواب سبک هستند و در خلال این دو مرحله، فرد می‌تواند به آسانی بیدار شود. در خلال این مراحل، حرکت چشم‌ها آرام می‌شود و نهایتاً متوقف می‌گردد، ضربان قلب و آهنگ تنفس آرام می‌گیرد، و دمای بدن کاهش می‌یابد. مراحل ۳ و ۴، مراحل خواب عمیقند. بیدار کردن فردی که در این دو مرحله قرار دارد مشکل‌تر است و هنگامی که فرد بیدار شود غالباً برای چند دقیقه احساس ضعف و بیحالی و گیجی می‌کند. مراحل ۳ و ۴، نیروبخش‌ترین و سرحال‌آورترین مراحل خوابند- همین نوع خواب است که ما به هنگام خستگی نیازمند آنیم. مرحله آخر در چرخه خواب REM نام دارد و این نام به خاطر حرکات سریع کره چشم که در این مرحله اتفاق می‌افتد، روی آن گذاشته شده است. در خلال خواب REM، برخی تغییرات فیزیکی اتفاق می‌افتد: تنفس سریع‌تر می‌شود، ضربان قلب تندتر می‌شود، و عضلات دست و پا بی‌حرکت می‌گردند. در این مرحله خواب است که فرد واضح‌ترین و روشن‌ترین خواب را می‌بیند.


نظریه خودم دوستان:
تا حالا دقت کردین دوستانم زمانی که شما به جسمتون استراحت میدین اونم به شکل خواب ! و ازخودتون سوال کردین هنگام خواب روحتون هم مثل جسم استراحت میکنه یا نه ؟  روح یک موجودی قوی و الهی ( یعنی : آفریده پروردگار هستش) خیلی برتر از جسمتون ! اصلا نیازی به استراحت اونم به شکل جسمتون نداره ! اون همیشه توی هوشیاری هستش و سیر تکاملی داره!

راستش دوستان خوبم واسه منم سواله  روح از چی ساخته شده! فرشته ها از جانب خدا به پیامبر گفتند: (اى پيامبر) راجع به روح مى پرسند, بگو روح از كار خدا است و به شما جز اندكى از علم داده نشده است. یعنی منظورش به نظر خودم اینکه این چیزی نیست که شما بتونین توی دنیا کشف یا اکتشافش کنین چون غیر قابل کشف هستش و هر چه از جسمتون سوال کنین در موردش؟ درکش براش سخت تر و دشوار تر میشه و در عذاب قرار میگیره چون توانایی مثل روحتون رو نداره که باور یا درک کنه! فرض کنین قدرت روح انسان در مقابل خداوند مانند چیه؟ یک مثال میتونم بگم درختی در ساحل (انسان) و در مقابل اقیانوس دریا (خداوند) یعنی ما کوچکتر از اونی هستیم که میخواهیم قدرت و دانایی و توانایی هشو  و غیره...درک کنم.

من آدم مذهبی زیاد نیستم ولی زیاد پخته و دنیادیده هستممهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد البته از نظر من بپرسن میگم کار خدا واقعا درسته!!! من در تمام عمرم و تجربم در زندگی یک درصدم بهش شک ندارم اون موجودی قادر و واحد و منشاء درون تکامله و کاملترین کاملهاست و بینظیر!!موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های نداشتن خواب درست Autumn Lady 0 775 11-04-2014, 04:53 PM
آخرین ارسال: Autumn Lady
  کلید زندگی پر با‌رتر: سخت نگیرید! ..::Baharmast::.. 0 576 10-29-2014, 12:22 AM
آخرین ارسال: ..::Baharmast::..
  عادات خواب خوب yalda73 0 481 10-07-2014, 12:53 PM
آخرین ارسال: yalda73
  ۵ دلیل که شما باید زودتر از خواب بیدار شوید پَلَــنگ مَلَــنگ 1 996 09-29-2014, 08:15 PM
آخرین ارسال: **MAHSA**
  تعبیر رنگ ها در خواب از دیدگاه روانشناسی*انجمن koreafan šндĐф 2 930 07-16-2014, 06:35 PM
آخرین ارسال: šндĐф

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان