Agent3-01 محبوب ترین کاربر انجمن
تنها کسی انتخاب میشود که برترین ارسال کننده روز ، هفته و ماه باشد .

آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنیدحروف صدادار و كاربرد آنها
زمان کنونی: 09-22-2021، 11:35 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ƓὄὄƉ ǤIRĿ
آخرین ارسال: ƓὄὄƉ ǤIRĿ
پاسخ 6
بازدید 891

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آنها صدادار كاربرد و حروف

حروف صدادار و كاربرد آنها
#1
در زبان انگليسي، مثل هر زبان ديگري، براي ادا كردن واژه ها و واجك ها، نياز به يك چند تا حرف صدا دار مي باشد. براي فهم ساده اين موضوع، به صداي اَ ا‍ِ اُ در ادا كردن كلمات در زبان فارسي دقت نماييد. اگر اين سه حركت در زبان فارسي و عربي توسط گوينده كلمه، در جاهاي خود و به درستي ادا نشوند، واژه ها خنده دار و تا حدودي نا مفهوم به نظر مي آيند. وظيفه اين ادا كردن واژه ها و اصوات در زبان انگليسي، به عهده پنج حرف a, e,i,o,u مي باشد كه بر سر كلمات و جاهاي خاص خود قرار ميگيرند تا كلمه به درستي ادا و قابل فهم گردد. به اين پنج حرف در زبان انگليسي، حروف صدادار يا اصطلاحا Vowel sounds ميگويند. براي مثال، نام يا نام خانوادگي خود را بدون حروف صدادار بنويسيد: آيا قابل ادا كردن هستند؟
نویسنده :ƓὄὄƉ ǤIRĿ   غایب
#2
دو حرف i وa در زبان انگليسي، هم حرف هستند و هم به نوعي تك كلمه چون به تنهايي هم معني ميدهند: I كه به معناي "من" و A كه حرف تعريف هم هست و به معناي "يك" و "يكي" مي باشد.

نویسنده :ƓὄὄƉ ǤIRĿ   غایب
#3
سه حرف h وw و y هم نيمه صدادار و يا اصطلاحا Semi Vowel sounds هستند و از همين رو است كه برخي مواقع براي كلماتي مانند hour و honest و honor ، از حرف تعريف an استفاده ميشود.

نویسنده :ƓὄὄƉ ǤIRĿ   غایب
#4
براي توضيح مكمل به گفته هاي فوق، ميتوان اينگونه اضافه كرد كه در آواشناسي يا Phonetics ، حروف صدا دار به حروفي گفته ميشود كه دهان (لب ها) در اداي آنها، باز ميشود و زبان به بالاي دهان يا دندان ها تماس پيدا نمي كند.

نویسنده :ƓὄὄƉ ǤIRĿ   غایب
#5
حروف بي صدا هم در آواشناسي به حروفي گفته ميشود كه به هنگام ادا شدن، هواي بازدم را به طور كامل يا تا حدودي به هنگام خروج از دهان و لبها، متوقف
مي سازند.

نویسنده :ƓὄὄƉ ǤIRĿ   غایب
#6
به علاوه ي موارد فوق، حروف ديگري در علم آوا شناسي مورد بررسي قرار ميگيرد كه به حروف دو صدايي يا اصطلاحاDiphthong معروف هستند. اين حروف، تركيبي از دو حرف صدا دار(vowel letters) يا دو صوت صدادار(Vowel sounds ) مي باشد؛ براي نمونه، صداي /aI/ (آي) در تلفظ كلمه اي چون pipe يا دو حرف صدادارou در كلمه اي چونdoubt .

نویسنده :ƓὄὄƉ ǤIRĿ   غایب
#7
براي راحتي و سهولت در استفاده از واژه ها در هر فرهنگ لغت(dictionary )، از علايم آوايي يا Phonetic Symbols استفاده مي شود و معمولا در بخش ضمايم آن فرهنگ لغت قرار دارد و بهترين راهنما جهت استفاده و تلفظ(pronunciation ) كلمات خواهد بود.موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تلفظ حروف بی صدا و صدادار ƓὄὄƉ ǤIRĿ 0 645 12-30-2014, 02:25 AM
آخرین ارسال: ƓὄὄƉ ǤIRĿ

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان