اوپــا جـونـگ ڪـی محبوب ترین کاربر انجمن
تنها کسی انتخاب میشود که برترین ارسال کننده روز ، هفته و ماه باشد .

آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنیدطاهری می‌گوید شیطان تنها موحد عالم است
زمان کنونی: 02-05-2023، 08:34 PM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─
آخرین ارسال: ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─
پاسخ 17
بازدید 4805

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
عالم شیطان طاهری است موحد تنها می‌گوید

طاهری می‌گوید شیطان تنها موحد عالم است
#1
تشریح انحرافات عرفان حلقه در گفت‌وگو با حجةالاسلام انهاری

وقتی در اواسط دهه هفتاد شمسی، شخصی ناشناس مدعی فرادرمانی شد، کمتر کسی به او توجهی نشان داد. همین موجب شد تا وی کمی بعدتر، مدعی راه‌اندازی گونه‌ای عرفان شود که این روزها با نام «حلقه» یا کیهانی می‌شناسیم.
مؤسس این فرقه شخصی به نام«محمدعلی طاهری»است که با ادعای فرادرمانی کار خود را آغاز کرد و به خاطر ادعاهایی که مبنی بر درمان بیماران داشت، افراد بسیاری جذب این فرقه انحرافی شدند.
سرکرده فرقه انحرافی عرفان حلقه 14 اردیبهشت سال 90 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به 5 سال حبس، پرداخت 900 میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.
افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند سال 93 برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی کرد.
شعبه بدوی دادگاه انقلاب حکم بدوی را در خصوص طاهری صادر و به وکیل مدافع وی ابلاغ کرده اما پرونده با اعتراض متهم به حکم صادره، برای رسیدگی در مرحله تجدید نظر به دیوان عالی کشور ارسال شده است.
برای آشنایی بیشتر با انحرافات افکاری فرقه انحرافی عرفان حلقه به سراغ حجةالاسلام محمدرضا انهاری که مطالعه فراوانی در زمینه فرقه انحرافی عرفان کیهانی داشته و انجمن نجات از حلقه را نیز برای آسیب دیدگان این فرقه راه‌اندازی کرده، رفتیم.
خبرنگار: مهم‌ترین انحرافات عرفان حلقه چیست؟
انحرافات افکاری عرفان حلقه به دو بخش تقسیم می‌شود؛ انحرافات در اصول و انحرافات در فروع دین. البته فرصت نیست تا به همه موارد اشاره کنیم زیرا انحرافات فکری این عرفان کاذب، بسیار زیاد است.
نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#2
در ارتباط با انحراف در اصول دین باید بگویم که ایشان در بحث توحید و وحدانیت، مباحثی را مطرح می‌کند مبنی بر اینکه ما پسر خدا هستیم؛ همان مباحثی که در تثلیث مسیحیت نیز مطرح می‌شود و انسان خدایی و مقام رب را برای انسان مطرح می‌کنند. طاهری بحث آزمایش آخر را در کتاب چند مقاله و انسان و معرفت خود بیان می‌کند که این بحث در فایل‌های صوتی و تصویری مربوط به کلا‌س‌های درس وی نیز وجود دارد که انسان پس از آزمون آخر به مقام خدایی می‌رسد و برای خود جهانی n قطبی را خلق می‌کند. جالب است بدانید که این فرد معتقد است حتی کثیف‌ترین انسان‌ها که ما آن‌ها را انسان‌های خبیث می‌شناسیم و زندگی‌شان تماماً منشاء فساد و افساد بوده، از جهنم خارج می‌شوند که این مسئله نقض صریح آیات الهی است.
خداوند می‌فرماید «بَلى‏ مَنْ کَسَبَ سَیِّئَةً وَ أَحاطَتْ بِهِ خَطیئَتُهُ فَأُولئِکَ أَصْحابُ النَّارِ هُمْ فیها خالِدُونَ‏ » آرى، کسانى که کسب گناه کنند، و آثار گناه، سراسر وجودشان را بپوشاند، آنها اهل آتشند؛ و جاودانه در آن خواهند بود.؛ آنها خالد در جهنم هستند ولی طاهری می‌گوید به خاطر اینکه روح خدا در انسان وجود دارد، از جهنم خارج می‌شوند؛ اینها افکار و برداشت‌های کاملاً شخصی و غلطی است که این فرد دارد و باید به این مسایل دقت کرد.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#3
طاهری بحث نبوت را هم به نوعی زیر سئوال می‌برد و می‌گوید پیامبران و امامان معصوم نیستند که فایل آن موجود است. حتی نعوذ بالله حضرت سلیمان را با عنوان بی‌شعور بیان می‌کنند که شعور الهی نداشت و به جای اینکه از خدا آگاهی بخواهد از خدا مُلک خواست لذا نفهمیده از خدا چه بخواهد. این الفاظی است که وی دقیقاً مطرح می‌کند و این ادبیات نشان می‌دهد یک ادبیات مغرضانه است و کاملاً دین را زیر سئوال می‌برد.
جالب است ایشان که می‌گوید من یک‌بار قرآن را نخوانده‌ام چطور به خود اجازه می‌دهد که اینگونه درباره پیامبر بزرگی که نامش قریب به 17 بار در قرآن آمده اینگونه اظهارنظر کند و حال آنکه قرآن درباره سلیمان می‌فرماید: فَفَهَّمْناها سُلَیْمانَ‏ وَ کُلاًّ آتَیْنا حُکْماً وَ عِلْماً که حکمت و علم را به سلیمان آموختیم...
از طرف دیگر در بحث امامت نیز مطرح می‌کند که امامان معصوم نیستند. بحث مهدویت و رجعت را کاملاً به تمسخر می‌کشد و مطرح می‌کند که امامان می‌خواهند دوباره برگردند حکومت کنند و آن زمان اسب بوده و الآن باید بروند گوهینامه بگیرند و ماشین و موتور سوار شوند و اینگونه به مقام امامت توهین می‌کند؛ وی می‌گوید تا حالا دیدید امامی جایی مطرح کند که من معصوم هستم در صورتی که قرآن صراحتاً می‌گوید «انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا». این رجس و کثیفی مذکور در آیه کاملاً نشان می‌دهد که خداوند منظورش این نیست که فقط بدن و لباس اینها را تمیز کند بلکه رجس از بحث گناه است یعنی خداوند اراده کرده تمام آلودگی‌ها و گناهان را از اهل بیت پاک کند.
این فرد در بحث سوگندنامه در نقض جایگاه معصومین چه در بحث شفاء و چه در بحث توسل و تائید جایگاه شعور کیهانی در کنار جای خداوند اینگونه بیان می‌دارد که: در رأس قرار دادن هر نامی (حتی مقدسین و معصومین) به جای نام خداوند و هوشمندی او (شبکه شعور کیهانی) موجب قطع لایه محافظ طاهری می‌شود.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#4
مسئله بعدی بحث عدالت خداست که زیر سئوال می‌برد. ایشان در کتاب انسان و معرفت و در ترم‌های عرفان حلقه مطرح می‌کنند که انسان در یک جایی با خدا به مجادله می‌پردازد و از آن به عنوان «یوم‌المجادله» یاد می‌کند. در یوم‌المجادله بیان می‌کند که انسان‌ها از خدا شکایت می‌کنند یعنی جالب است که عرصه قیامت عرصه پاسخگویی انسان به کرده‌هایش نیست بلکه عرصه این است که خدا باید به مردم پاسخ بدهد که چرا من تو را اینگونه خلق کردم که نتوانستی به کمال برسی؛ خیلی خنده دار است و در نگاه طاهری این خداست که محکوم می‌شود و انسان با هر خطایی که انجام داده در واقع عدالت خدا را نیز زیر سئوال می‌برد که این چه دنیایی بود که مرا خلق کردی! (رجوع شود به فایل صوتی و کتاب انسان و معرفت) و در این مسایل نیز افکار انحرافی بسیاری دارند.
اما بحث معاد؛ ما اشاره‌مان این است که شاید ایشان به صراحت منکر معاد نیست ولی ایشان مبانی نظری و آموزه‌های دینی را زیرکانه و موذیانه تحریف می‌کند و مؤلفه‌های اسلامی و دینی را تبدیل به مولفه‌های کیهانی خود می‌کند.به عنوان مثال به مسئله معاد قائل است اما از طرف دیگر انسان خدایی را مطرح می‌کند. برای معاد تعریف‌های جدید مطرح می‌کند. به عنوان مثال، بحث برزخ را مطرح می‌کند اما می‌گوید ما در برزخ فرصت توبه و جبران داریم. یعنی شما یک فردی را به قتل برسان و بعداً در آن دنیا توبه و جبران می‌کنی چرا که به تو آگاهی‌اش نرسیده که این کار را کردی و لذا می‌روی و در برزخ که فرصت جبران هست توبه می‌کنی. در واقع یک سری حرف‌های بچه‌گانه مطرح می‌کند که متاسفانه طرفدارهای زیادی هم پیدا کرده است.
حتی برای قیامت که خداوند می‌فرماید زمانی مشخصی ندارد و چه بسا نزدیک است (لَعَلَّ السَّاعَةَ قَریب‏). اصلا در قرآن درباره بحث قیامت، زمان مطرح نمی‌شود و طوری اشاره می‌شود که گویی همین الآن امکان وقوع قیامت هست.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#5
طاهری قیامت را به دو قسمت قیامت زمینی و قیامت اصلی تقسیم می‌کند و می‌گوید که قیامت زمینی بر اساس قانون آنتروپی یعنی قانون افت و کهولت به وجود می‌آید. یعنی زمین و خورشید یک عمری دارد و چند میلیارد سال طول می‌کشد تا از بین برود و تمام شود و بعد از این‌که از بین رفت و تمام شد، تازه قیامت اصلی به وجود می‌آید. به عبارت دیگر زمان‌بندی قیامت را به صورت موذیانه مطرح می‌کند چرا که تا قیامت زمینی رخ ندهد قیامت اصلی به وقوع نمی‌پیوندد! و از طرف دیگر با بحث آنتروپی، ملک‌الموت را نیز زیر سؤال می‌برد و می‌گوید ملک‌الموت یک قانون آنتروپی است. می‌گوید انسان با افت و کهولت از بین می‌رود و این مسایل در گفته و در کتاب انسان و معرفتش موجود است.
وی کتاب‌هایی مانند عرفان کیهانی، انسان از منظری دیگر، موجودات غیرارگانیک و سایمنتولوژی با کمک کمیته‌های خود نوشته است و چند مقاله نیز در مجله‌های پزشکی که اصلاً مورد تأیید در دپارتمان علمی نیست چاپ شده است و نکته بسیار ظریف اینجاست که این کتاب‌ها به دلیل اینکه غیرقانونی است چاپ‌های مختلف با صفحات مختلف و به چاپ رسیده و علی‌رغم پخش گسترده آن در طیف حلقه هر جا مورد نقد واقع می‌شود گفته می‌شود این کتاب مورد قبول نیست و آن را در ظاهر کنار می‌گذارند ولی در باطن آن را تدریس و خرید و فروش می‌کنند. بین خودشان پخش می‌کنند و کلی هم از خودشان تمجید می‌کنند اما هیچ تأییدی از دپارتمان‌های علمی وجود ندارد بدون اینکه اشکالات آن گرفته شود و بدون اینکه نهاد یا حوزه‌ دینی و علمی این مسایل را تأیید یا رد کند برای خودشان چاپ می‌کنند و با قیمت‌های بسیار زیاد به فروش می‌رسانند. کتاب‌‌ها در ارمنستان چاپ می‌شود.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#6
خبرنگار: آیا این کتاب‌ها مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز دارد؟
اولاً من گلایه شدید دارم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که چرا این عزیزان اینقدر بدون توجه علمی و حساسیت‌های خاص، برخی از این کتاب‌ها را با مجوز چاپ می‌کنند. تنها کتاب عرفان کیهانی و انسان از منظری دیگر نیست بلکه کتاب‌های اوشو نیز قبلاً در زمان مهاجرانی چاپ شده است و هنوز کتاب‌های پائولو کوئیلو در کتابخانه‌های کشور موجود است.
این عزیزان را مسئول می‌دانم که اینگونه با اعتقادات افراد بازی می‌کنند زیرا وقتی یک کتاب با مجوز نهادی مثل وزارت ارشاد چاپ می‌شود در اصل آن نهاد، مهر تأیید می‌زند. چرا در جامعه این همه کتاب و لوح فشرده بدون رعایت ضوابط درست، مجوز می‌گیرند. زمانی که با مسترها بحث و مناظره می‌کنیم می‌گویند که این کتاب‌ها مجوز وزارت ارشاد را دارند؛ به ما می گویند چرا اینها را رد می‌کنید شما حتماً غرض شخصی با طاهری دارید.
حتی وکیل آقای طاهری این مسئله را مطرح می‌کند که کار طاهری قانونی بوده و کتاب‌ها با مجوز چاپ و تبلیغ می‌شده در صورتی که مجوز این‌ کتاب‌ها بلافاصله بعد از اینکه انحرافات عرفان حلقه اعلام شد، ملغی شد.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#7
خبرنگار: چه سالی مجوزها باطل شد؟
دو سال بعد از مشخص شدن انحرافات عرفان کیهانی، مجوز این کتاب‌ها باطل و کاملاً انحرافی و جزو کتب ضاله اعلام شد
خبرنگار: یعنی اگر امروز چاپ می‌شود، چاپ آنها غیرقانونی است؟
بله کاملاً غیرقانونی است به خاطر همین است که مشاهده می‌شود برخی مواقع طرفداران عرفان حلقه می‌گویند فلان کتاب را قبول داریم و فلان کتاب را قبول نداریم. کتاب انسان و معرفت کتاب مهمی در عرفان حلقه است و خود طاهری آن را امضا کرده و مقدمه نوشته است. این کتاب‌ها تا دیروز بهترین بودند حالا که فهمیدند انحرافات طاهری در اینها مطرح شده، می‌گویند این کتاب‌ها را قبول نداریم. خب کتاب را قبول ندارید اما تمام این مسایل را در کلاس‌هایتان مطرح می‌کنید. حاضرم تک تک مواردی که در کتاب انسان و معرفت وجود دارد را با فایل‌های صوتی‌اش تطبیق دهم و بگویم همه اینها، گفته‌های طاهری است و چیزی غیر از اعتقادات و گفته‌ها و آموزه‌های طاهری نیست.
مسئله مهم این است که کتاب‌های طاهری چندین نوع چاپ دارد و وقتی غیرقانونی و بدون مجوز چاپ می‌شود، چاپ‌های مختلف دارد و هیچ نظارتی روی آن نیست


نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#8
آیت‌الله مکارم شیرازی نقد خیلی عالمانه‌ای را در بحث کتاب‌های مختلف طاهری دارند چون به صورت دقیق مطالعه کردند. من چهار سال است که به صورت میدانی و کتابخانه‌ای در عرفان حلقه مطالعه دارم اما از نگاه عالمانه و نافذانه آیت‌الله مکارم شیرازی لذت بردم که مو به مو مسائل را مطرح می‌کردند. جالب بود برای من که یک مرجع تقلید با این همه مسئولیت و مشغله، در این عرفان غیرمطرح که از لحاظ علمی نیز جایگاهی ندارد، به خاطر اینکه از بحث تشیع و جایگاه آن صیانت کند، این افکار انحرافی را هم نگاه می‌کند و عالمانه پاسخ می‌دهد.
حتی دفتر آیت‌الله علوی گرکانی هم که رفتیم، خود ایشان مطلع بودند و مسئول دفتر و آقازاده‌هایشان، کتاب‌ها را کاملاً مطالعه کرده بودند و تک تک موارد را رفرنس می‌دادند.
خبرنگار: انحرافات افکاری عرفان حلقه در فروع دین شامل چه مواردی است؟
ایشان در بحث نماز که جزء اصلی‌ترین فروعات دین ماست، افراد را نه تنها به یک سمتی سوق می‌دهد که نماز نخوانند بلکه برای نماز یک برنامه جدیدی مطرح می‌کند. طاهری با آموزه‌های خود نماز را زیر سوال می‌برد. مثلاً می‌گوید تو که عاشق خدا نیستی، نمازت کیفیت ندارد و به درد نمی‌خورد. از طرف دیگر در کتاب عرفان کیهانی و در ترم هشت می‌گویند انسان نمی‌تواند عاشق خدا شود. وقتی فرد اینها را کنار هم جمع می‌کند، می‌گوید وقتی من نمی‌توانم عاشق خدا شوم، نمی‌توانم نماز درستی بخوانم. بر این اساس، خیلی زیرکانه، طاهری نماز را از دست مردم می‌گیرد. همان طور که بسم‌الله الرحمن الرحیم را گرفت و «به نام بی‌نام او» را جایگزین کرد.
بنابراین می‌گوید چون عاشق خدا نیستید و نمازتان با کیفیت نیست، هوشمندی، ترمز دستی نمازتان را می‌کشد. یعنی یک طنزی است که واقعاً به آن باید خندید که این هوشمندی و روح‌القدس و جبرئیل، کیست که شریعت را از دامن انسان برمی‌دارد. طاهری مستقیماً نمی‌گوید نماز نخوانید بلکه می‌گوید هوشمندی ترمز دستی نمازت را می‌کشد. ما موارد زیادی داریم از کسانی که وقتی وارد آموزه‌های عرفان حلقه می‌شوند، نماز و روزه را کنار می‌گذارند. چرا که طاهری می‌گوید همه مسیر سیر و سلوک آن، از طریق اتصال به این حلقه‌ها صورت می‌گیرد، نمی‌گوید سلوک ما بر مبنای نماز و عبادات و ترک محرمات است و به راحتی این مسائل را زیر سئوال می‌برد و یا به نوعی به دلخواه تحریف و یا توجیه می‌کند.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#9
خبرنگار: این اتصال چیست؟
اتصال به شبکه شعور کیهانی و هوشمندی؛ خود طاهری در کتاب‌های عرفان کیهانی و انسان از منظری دیگر در رابطه با اتصال می‌گوید که ماهیتش مشخص نیست. کسی که معتقد است اصلی‌ترین مبنا برای سیر و سلوک، اتصال است، می‌گوید ماهیت آن مشخص نیست و توجیه می‌کند دنیای عرفان دنیای بی‌ابزاری است. یک چیز خیلی بامزه اینکه اگر دنیای عرفان دنیای بی‌ابزار و دنیای تعریف کردن نیست، این‌ همه کتابی که طاهری نوشته و این همه کلاس و درس و بحث و جزوه، بر چه مبنایی است. همه اینها نشان می‌دهد که طاهری از یک مسئله‌ای گریزان است. وی می‌نویسد: منظور از اتصال در فرادرمانی، برقراری نوعی ارتباط است که هیچ تعریف دقیقی ندارد زیرا در دنیای بی‌ابزاری صورت گرفته است. (انسان از منظر دیگر ص 82و عرفان کیهانی ص 80)
هر چه ما می‌گوییم این اتصالات، اتصال به چیست؟ می‌گویند اتصال به روح‌القدس، جبرئیل، یدالله و ... است. اگر اتصال به روح‌القدس و جبرئیل هست، اولاً اینکه خود فرد تعیین می‌کند در چه ساعتی به روح‌القدس متصل شود که خیلی جالب است. ثانیاً یک ادعایی فراتر از پیامبران مطرح می‌کند که من شما را هم به این روح‌القدس و جبرئیل وصل می‌کنم.
اگر اتصالات و ارتباطات شما به روح‌القدس است، چرا آموزه‌هایتان مغایر با آموزه‌های دین است که آیت‌الله مکارم شیرازی به زیبایی این را بیان می‌کنند و در سایت خودشان تناقضات حرف‌ها و ادعاهای طاهری را با قرآن جواب می‌دهند. اگر این اتصال الهی و رحمانی است که بنده می‌گویم شیطانی است، چطور در این اتصالات این مقدار خطا، اشتباه و دروغ و تحریف دینی وجود دارد؟
طاهری یا روح‌القدس جدید خلق کرده که ما می‌گوییم شیطان است و جالب است که خیلی زیبا قرآن کریم درباره بحث الهام شیطانی می‌فرماید«إن الشیاطین لیوحون إلى أولیائهم». شیاطین به دوستان خودشان وحی می‌کنند. به طور قطع یک کسی که این همه قرآن و دین را تحریف می‌کند، هدفش شیطان و ابلیس است. چه دوستی بالاتر از کسی که بیاید به اسم اسلام، آموزه‌های عرفانی را زیر سئوال ببرد و با اتصال به جنیان کافر کار خود را توجیه می‌کند که این اتصال به روح القدس است تا افراد نترسند و به حلقه وصل شود. یا اصلاً نمی‌داند روح‌القدس یعنی چه که از این اسم استفاده می‌کند.
از دیگر انحرافات افکاری طاهر و عرفان حلقه در فروعات دین این است که وی، حجاب را زیر سئوال می‌برد. یک تعریف جدیدی برای حجاب مطرح می‌کند و می‌گوید حجاب پرهیز از خودنمایی است، نه بدن‌نمایی و این بحث را در کتاب چند مقاله نیز مطرح می‌کند.
طاهری می‌گوید یک فردی که محجبه باشد ولی خودنمایی کند و دوست داشته باشد دیگران از وی تعریف و تمجید کند، این فرد بی‌حجاب است ولی فردی که حجاب ندارد و از خودنمایی به دور است، این فرد با حجاب است. با رصدهای به دست آمده گروه رصد انجمن در گروه‌های مجازی عرفان حلقه، 80 درصد افراد عکس کاملاً بی‌حجاب از خودشان می‌گذارند که تمام این عکس‌ها در اسناد انجمن موجود است. جالب هست وقتی با اعضای حلقه صحبت می‌کنیم می‌گویند استاد طاهری گفته تا به بلوغ عرفانی نرسی نمی‌توانی حجاب را رعایت کنی و کسی که حجاب را رعایت می‌کند که به بلوغ عرفانی رسیده باشد و چون ما به بلوغ عرفانی نرسیدیم حجاب را رعایت نمی‌‌کنیم.
از این طرف نیز می‌گوید حجاب منع خودنمایی است، نمی‌گوید که منع بدن‌نمایی است؛ یعنی بحث حجاب را با تعابیر و مصادیق جدید نقض می‌کند.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#10
خبرنگار: نظر طاهری درباره شیطان چیست؟
طاهری می‌گوید شیطان مَلِک و فرشته است و روی این مسئله هم تاکید دارد و بحث تقدیس شیطان، اینجاست که مطرح می‌شود. در حالی که ملک یک قدیس است، ما ملک گنه‌کار نداریم، ملک اختیار ندارد، از نور است، زاد و ولد ندارد و از خدا تمرد و نافرمانی نمی‌کند.
طاهری می‌گوید که داستان سجده نکردن به انسان به دلیل این که خدا یک قرار و مداری با ابلیس داشته و گفته تو این کار را نکن و برو جهان دو قطبی را خلق کن. طاهری هم در کتاب‌هایش و هم در فایل‌های صوتی خود می‌گوید که ابلیس خالق جهان دو قطبی است. در واقع ابلیس در اینجا خالق شده است. در صورتی که قرآن کریم می‌فرماید «وکان من الجن» ابلیس از جن هست. جالب است وقتی با مسترها بحث می‌کنیم می‌گویند جن به معنای پوشیده است. ابلیس هم چون پوشیده است به آن جن می‌گویند. در صورتی که در ادامه همین آیه، خصوصیات جن کاملاً مطرح شده است «فَفَسَقَ عَنْ أَمْرِ رَبِّهِ» پس از امر خدا تمرّد کرد، باید دقت کرد ملک که از فرمان خدا تمرد نمی‌کند. این جن است که اختیار دارد و از فرمان خدا سرپیچی می‌کند. در ادامه نیز آمده که «أفتَتَّخِذُونَهُ وَ ذُرِّیَّتَهُ أَوْلِیاءَ مِنْ دُونِی وَ هُمْ لَکُمْ عَدُوٌّ بِئْسَ لِلظّالِمِینَ بَدَلاً» اینجا کاملاً مشخص می‌شود که ابلیس ذریه و اولاد دارد. ملک که نمی‌تواند صاحب ولد باشد. این جن است که ولد دارد. پس مشخص است که این آیه دقیقاً اشاره به جن بودن ابلیس دارد.
طاهری می‌گوید به خاطر اینکه خدا به ابلیس امر کرده بود به غیر از من به کسی سجده نکن، ابلیس تنها موحد عالم است و در اینجا همه فرشته‌ها و انبیا مشرک می‌شوند و جناب ابلیس موحد می‌شود! سپس طاهری می‌گوید که ابلیس خالق جهان دو قطبی است؛ اولاً انسان خودش نفس اماره دارد و چون انسان دارای اختیار است، تضادها در خود انسان وجود دارد. در روایات داریم که شیاطین در ماه رمضان در غل و زنجیر هستند؛ پس ما چرا گناه می‌کنیم؟ به خاطر این است که خودمان نفس اماره داریم. البته به خاطر اینکه شیاطین در این ماه در غل و زنجیر هستند می‌توانیم راحت‌تر باشیم، وسوسه نشویم و کم‌تر گناه کنیم باید عرض کنم که وجود ابلیس به اذن خدای متعال می تواند انسان را گمراه کند و این دلیل بر اختیار هر دو مخلوق است و لذا می‌تواند مایه گمراهی شود ولی نه مامور است نه تنها موحد و نه ملک و اینها حرف‌هایی خنده‌دار است.
از طرف دیگر اگر خدا یک ماموری را ارسال می‌کند، چگونه در عالم قیامت و در جهان آخرت، ابلیس را که به گفته طاهری مامور است، مجازات می‌کند. آیا چنین چیزی امکان دارد؟ در واقع در اینجا عدالت خدا را هم زیر سئوال می‌برد.موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فراماسونری و شیطان پرستی ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─ 2 1,107 03-01-2016, 12:09 AM
آخرین ارسال: ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─
  ایران ستیزی و اسلام هراسی!( ایرانیانی که شیطان را به سرزمین خود دعوت نمودند!) ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─ 4 1,525 07-20-2015, 07:09 AM
آخرین ارسال: ارزو

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان