اوپــا جـونـگ ڪـی محبوب ترین کاربر انجمن
تنها کسی انتخاب میشود که برترین ارسال کننده روز ، هفته و ماه باشد .

آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنید

عذاب قبر
زمان کنونی: 09-19-2020، 08:48 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: **MAHSA**
آخرین ارسال: **MAHSA**
پاسخ 0
بازدید 281

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
عذاب قبر

عذاب قبر
1. عذاب قبر دروغگو در عالم برزخپيامبر اكرم(ص) فرمودند: شخصي نزد من آمد و گفت: برخيز بر خواستم و با او جايي رفتم در آنجا دو نفر يكي ايستاده و ديگري نشسته ديدم آن شخص ايستاده يك انبر آهنين بزرگي در د ست داشت و در دهان شخص نشسته مي گذاشت و دو طرف دهان او را با انبر مي گرفت و مي كشيد به طوري كه به هر طرف مي كشيد شخص نشسته به آن طرف خم مي شد من از آن شخصي كه مرا صدا زد پرسيدم اين صحنه چيست ؟ گفت اين شخص نشسته در دنيا دروغگو بود (و بي توبه از دنيا رفت ) و در اين عالم (برزخ) تا فرا رسيدن قيامت همواره اين گونه عذاب مي شود .

2. عذاب قبر به خاطر آزردن شوهريكي از شاگردان شيخ رجبعلي خياط نقل مي كند: زني بود كه شوهرش سيد و از دوستان جناب شيخ بود. او خيلي شوهرش را اذيّت مي كرد پس از چندي آن زن فوت كرد هنگام دفنش جناب شيخ حضور دا شت بعد فرمودند : روح اين زن جدل مي كند كه خوب . مُردم كه مُردم .چطور شده. وقتي كه خواستند او را دفن كنند اعمالش به شكل يك سگ سياه درنده اي شد. همين كه خانم فهميد اين سگ بايد با او دفن شود متوجه شد چه بلايي در مسير زندگي بر سر خود آورده شروع كرد به التماس ونعره زدن ديدم خيلي ناراحت است لذا از اين سيد خواهش كردم كه حلالش كند او هم بخاطر من حلالش كرد. سگ رفت و او را دفن كردند.

3. عذاب قبر زناكارنقل شده است: در زمان امام صادق(ع) زني بود كه زنا مي داد و از راه زنا آبستن مي شد و چون وضع حمل مي كرد از ترس اينكه مبادا خويشان و اقوامش از عمل او اطّلاع پيدا كنند فقط مادرش از عمل او اطّلاع داشت فرزندان خود را در آتش مي سوزاند. وقتي از دنيا رفت او را دفن كردند و قبر او را قبول نكرد و جنازه را بيرون انداخت قبر ديگري كندند و او را داخل آن كردند و سرش را پوشاندند باز قبر شكافته شد و جنازه را بيرون انداخت. خويشان او خدمت امام صادق(ع) آمدند و دا ستان را براي آن بزرگوار نقل كردند. امام فرمودند : مادرش را خبر كنيد بيايد وقتي آمد از او پرسيد: دخترت در دنيا چه اعمال زشتي مرتكب مي شد؟ عرض كرد: دختر من زنا مي داد و بچه هايي كه از زنا به دنيا مي آمدند در آتش مي سوزاند تا كسي از اعمال اوآگاه نشود. حضرت فرمود : زمين اين جنازه را قبول نمي كند چون او خلق خدا را به عذابي كه مخصوص خداوند است عذاب مي كرد پس از آن فرمود: قدري از تربت جدّم سيدالشّهدا امام حسين(ع) را در قبرش بگذاريد تا زمين او را قبول كند. خويشان او قدري تربت را همراه او دفن كردند.ديگر قبر او را بيرون نينداخت.

4. عذاب قبر سخن چينشيخ صدوق در حديث طولاني از حضرت رسول(ص) روايت كرده كه هر كس نمّامي و سخن چيني كند ما بين دو نفر حق تعالي مسلّط كند در قبر بر او آتشي را كه او را تا روز قيامت بسوزاند و چون از قبر بيرون آيد بر او چهار مار سياه بزرگ كه گوشت او را به دندان بكند مسلّط فرمايد تا داخل جهنّم شود.

5 . عذاب قبر چشم چرانحضرت رسول اكرم (ص) فرموده است كه هر كس چشم خود را از نگاه به نا محرم پر كند حق تعالي او را در روز قيامت در حالي كه به ميخ هاي آتشين ميخ دوز كرده باشند محشور فرمايد تا زماني كه حق تعالي ما بين مردم حكم فرمايد سپس امر مي كند كه او را به آتش ببرند.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان