آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنیدمانور شیعیان و بهت زدگی جهان
زمان کنونی: 11-28-2020، 07:56 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─
آخرین ارسال: movafagh
پاسخ 3
بازدید 626

امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 4.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
بهت زدگی مانور جهان و شیعیان

مانور شیعیان و بهت زدگی جهان
#1
 سفر میلیون ها شیعه به کربلای معلی و عتبات عالیات در اربعین حسینی آن هم در حالی که جهان در ناامن ترین زمان ممکن به سر می برد و بازتاب عظیم این حماسه در میان کشورهای مختلف و بزرگترین رسانه های خبری جهان، نشان از وسعت، فراگیری و اهمیت این گردهمایی شیعیان دارد، که اکنون تبدیل به مردمی ترین حماسه جهان شده است.
میلیون ها زن و مرد، از هر نژاد و رنگ، مسافرانی از تمام نقاط جهان در این همایش عظیم به سوی وحدت و یکی شدن پیش می روند. گویی این مسیر، نقطه وحدتی میان افرادی است که در همهمه جنگ، خونریزی و اعمال خشونت نسبت به افراد بیگناه، به دنبال راهی برای نجات و رسیدن به نقطه امن اعتماد هستند. و به جرات می توان گفت، در این گردهمایی که بزرگترین مانور قدرت شیعیان است، جهان بینی شیعی آدم های مختلف با فرهنگ های مختلف را در یک مسیر به سوی وحدتی وصف نشدنی بسیج کرده است.
به گونه ای که شاید بتوان این اجتماع را از لحاظ وحدت و تجمع مسلمانان در کنار یکدیگر با حج قابل قیاس دانست. اما نباید فراموش کرد که این گردهمایی از لحاظ جمعیتی و ساماندهی به هیچ وجه با مراسم حج قابل قیاس نیست. چرا که علاوه بر وجوب حج، این نکته نیز قابل تامل است که جمعیت حاجیان نهایتاً به سه میلیون نفر می رسد در حالی که جمعیت زائران حسینی در این ایام به بیش از بیست میلیون نفر می رسد. همچنین از لحاظ امنیت و مدیریت جمعیت زائران نیز، یادآوری فاجعه منا به خوبی نمایانگر تفاوت های این دو مراسم با یکدیگر است.
یکی از ویژگی های خاص اربعین در مقایسه با مناسک دینی چون حج، خودانگیختگی و مردمی بودن آن است. پیاده روی اربعین فارغ از سلسله مراتب رسمی و با مشارکت حداقلی دولت ها و حاکمیت ها برگزار می شود. به گونه ای که می توان گفت زیارت اربعین، نمایش فوق العاده ای است از بر هم خوردن سلسله مراتب و محدودیت ها و عادات زندگی روزمره. زائران برای غذا خوردن، دریافت خدمات استراحت هیچ پولی نمی پردازند. و فارغ از جایگاه و طبقه اجتماعی شان در شهر و کشور مبدا با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
گسترده بودن ابعاد این گردهمایی میان شیعیان باعث شد که علی رغم همه انکارها بسیاری از رسانه های جان از بی بی سی گرفته تا ایندیپندنت و خبرگزاری فرانسه و... این حرکت عظیم شیعیان را تحت پوشش کامل خبری خود قرار دهند.. کشور عراق میزبان هزاران خبرنگار و مستندساز از تمام نقاط جهان بود.
نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#2
اینجا دل ها همه یک صدا دارند
یکی از مهم ترین ابعاد این حرکت عظیم حضور نه تنها اهل سنت، مسیحیان و صائبی ها در کنار شیعیان، بلکه حضور همه اقوام و نژادها در این جمع است که خدمت به زوار حسینی را برای خویش افتخار می دانند. به گونه ای که می توان به جرات گفت آن هم درست در زمانی که تفرقه در میان نه تنها پیروان ادیان مختلف بلکه میان همه مردم بیداد می کند، بزرگترین و زیباترین جلوه ی اتحاد و همدلی را می توان در میان عاشقان حسینی دید. اینجا شیعیان و اهل سنت برخلاف افراط گرایان، به دنبال صلح جهانی و برقراری نظم و امنیت هستند.
در چنین فضایی آنچه که دیگر معنایی ندارد تفاوت فرهنگها، ارزش ها، باورها و رفتارهای مختلف است. فرقی نمی کند از کدام گوشه جهان آمده باشی، اینجا همه یک هدف و مقصد دارند. ثروتمند و فقیر، خادم و مخدوم هیچ تفاوتی نمی کند همه به یک عشق و نیت در کنار یکدیگر گرد آمده اند، جاذبه ی حسینی و شنیدن پیام آزادگی و ایثار.

مردمی که خدمت به زائران را از هر سودی برتر می شمارند
به طور معمول در هر گردهمایی عده ای به فکر پول درآوردن و دستیابی به سود می افتند و حضور جمعیت کثیر را فرصتی مغتنم برای دستیابی به خواسته های خود می دانند. اما یکی از شگفتی های عظیمی که در این همایش به چشم می آید مشاهده ی هزاران چادر، دکه و موکبی است که توسط مردم بومی ساخته شده است و بهترین خدمات ممکن را از تهیه غذا تا ماساژ و درمان رایگان، جای استراحت، اینترنت و تلفن رایگان بین المللی ارائه می دهند.
مردم عراق حتی روستاییان و بی بضاعتان در این ایام اندوخته هرچند اندک خود را که نتیجه زحمات طاقت فرسای یک سالشان است برای آسایش زائران در طبق اخلاص گذاشته و هزینه می کنند. مردم برای فرارسیدن چنین روزهایی لحظه شماری کرده و از مدتها قبل خود را آماده می کنند. بی آنکه حرفی از تفاوت های مذهبی و دامن زدن به کینه ورزی هایی باشد که این روزها غربی ها و تکفیری ها از هر راهی برای برهم زدن اتحاد، آرامش و امنیت مردم از آن استفاده می کنند.
آرامش در میان گردباد/ امنیت و آرامش کربلا، در عراق زخمی
در شرایطی که در بسیاری از کشورها مردم از ترس تروریست ها حتی جرات بیرون آمدن از خانه هایشان را ندارند و تکفیری های تروریست تهدیدی جدی برای شیعیان هستند این توده های میلیونی به سمت کربلا پیش می روند و بدون سلاح از هیچ تهدیدی نمی ترسند. آن هم در کشوری که سال هاست از دست تکفیری های داعش زخم خورده است و درگیر یکی از خونین ترین جنگ های داخلی است.
در چنین شرایطی که کشورها حتی توانایی برقراری امنیت در میان مردم خود را نیز ندارند و هر از چندگاهی عملیات های تروریستی جان بسیاری از افراد را می گیرد، می توان به جرات اعلام کرد که یکی از مهم ترین و بارزترین نکات مراسم اربعین، برقراری امنیت کامل زائران با وجود تهدید داعش است که با اجرای طرح های امنیتی ویژه برقرار شده است.

نویسنده :─═हई╬ வ!ЯЗஐஇ ╬ईह═─   آفلاین
#3
برخلاف تصور تروریست های تکفیری، تلاش های آنها برای انتقام جویی از زائران کربلای معلی ناکام ماند و آنها به دلیل تدابیر امنیتی ویژه عراق موفق نشدند، خیل عظیم زائران حسینی را هدف قرار دهند و چندین حمله تروریستی شناسایی و خنثی شد. به مدد حضور نیروهای نظامی ایرانی طی این مدت، در مسیر زائرین هیچ نیرویی نمی تواند امنیت مردم را به خطر بیندازد.
مردم عراق حتی روستاییان و بی بضاعتان در این ایام اندوخته هرچند اندک خود را که نتیجه زحمات طاقت فرسای یک سالشان است برای آسایش زائران در طبق اخلاص گذاشته و هزینه می کنند. مردم برای فرارسیدن چنین روزهایی لحظه شماری کرده و از مدتها قبل خود را آماده می کنند. بی آنکه حرفی از تفاوت های مذهبی و دامن زدن به کینه ورزی هایی باشد که این روزها غربی ها و تکفیری ها از هر راهی برای برهم زدن اتحاد، آرامش و امنیت مردم از آن استفاده می کنند.
رسانه های جهان، بهت زده از قدرت و اتحاد شیعیان
گسترده بودن ابعاد این گردهمایی میان شیعیان باعث شد که علی رغم همه انکارها بسیاری از رسانه های جان از بی بی سی گرفته تا ایندیپندنت و خبرگزاری فرانسه و... این حرکت عظیم شیعیان را تحت پوشش کامل خبری خود قرار دادند. کشور عراق میزبان هزاران خبرنگار و مستندساز از تمام نقاط جهان؛ آماده پوشش این مراسم بود.
این رسانه ها با توجه به سابقه مراسم اربعین حسینی (ع) در سال های گذشته ، حضور جمعیت از 60 کشور جهان در این آیین را بی سابقه ذکر کردند و اعلام داشتند که مراسم امسال رکورد شکست. .خبرنگاران رسانه های خبری غربی با واژه های نظیر سیل عظیم مسلمانان، همایش سیاسی مذهبی شیعیان ، بزرگترین راهپیمایی مذهبی و شرکت در مراسم اربعین برغم تهدید گروه تروریستی داعش درباره این مراسم گزارش دادند.
راهپیمایی اربعین یک حرکت عظیم فرهنگی است
همینکه با وجود تضادهای بسیار میان اندیشه ها و فرهنگ های مختلفی که به تبع حضور افراد از نقاط مختلف جهان در این همایش وجود دارد ،هیچگونه تفرقه و برخوردی را میان مردم مشاهده نمی کنیم لذا این خود نشانگر این است که راهپیمایی اربعین می تواند نقطه عطفی برای برقراری وحدت اسلامی در برابر تفکر تفرقه جویانه تکفیری تبدیل شود.
ارائه قرائتی عدالت جویانه ، صلح طلب و انسانی از اسلام در برابر قرائت تکفیری خشونت طلب و گسترش همبستگی دینی و انسجام اجتماعی مسلمانان از دیگر دستاوردهای بزرگ این گردهمایی است که لازم است نه تنها در این دوران بلکه به عنوان اصلی همیشگی در میان مسلمانان مورد توجه قرار گیرد.
نباید به سادگی از این نکته مهم درگذشت که برگزاری این مراسم با توجه به ظرفیت های بالایی که از جنبه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و بین المللی ایجاد کرده می تواند نه تنها نمادی برای انزجار از تفرقه و صلح و ایجاد ثبات اجتماعی در میان کشورهای مسلمان شود بلکه فرصتی عالی برای ارائه فرهنگ نوین جهانی نیز هست

نویسنده :movafagh   آفلاین
#4
ازتون ممنون مثل همیشه مطالب مفیدی  عنوان کردین واقعا امام حسین (ع) و مراسم اربعین امام حسین نماد اتحاد مسلمان بوده و هست و خواهد بود و شعیان نباید بزارن از بین برهپرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان