آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنید

مهارت های زندگی * سبک ارتباطی پرخاشگرانه
زمان کنونی: 09-20-2020، 04:25 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ^✿๓ѳ๓ѳʏɑ✿^
آخرین ارسال: ^✿๓ѳ๓ѳʏɑ✿^
پاسخ 1
بازدید 487

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
مهارت زندگی سبک های پرخاشگرانه ارتباطی

مهارت های زندگی * سبک ارتباطی پرخاشگرانه
رفتار پرخاشگرانه عبارت است از ایستادگی سرسختانه برای مطالبه ی حقوق خود و ابراز عقاید و احساسات به شیوه ای که معمولا نامناسب بوده و همیشه حقوق دیگران را زیر پا گذاشته می شود.

ویژگی های مهم این شیوه ی ارتباط عبارتند از:

1- خودخواهی،

2- بی توجهی به حقوق و وابسته های دیگران،

3-برتر دانستن خود،

4-رنجاندن دیگران برای جلو گیری از رنجش خود،

4- برچسب زدن به دیگران،

پیام ارتباطی:

پیامی که افراد پرخاشگر به دیگران منتقل می کنند، این است؛ آن چیزی که من فکر میکنم، احساس میکنم یا می خواهم، مهم است.
چیزی که برای شما مم است، به من اهمیتی ندارد. به طور کلی پیام زیر بنایی افراد پرخاشگرانه این است :" من خوب هستم،تو خوب نیستی".

هدف:

هدف افراد پرخاشگر، برنده شدن بدون رعایت حقوق دیگران می باشد.
هدف دیگر این افراد امتیاز گرفتن از دیگران می باشد.
سایر اهداف پرخاشگر عبارتند از: تسلطف برنده شدن، فشار آوردن به شخص دیگر برای تسلیم شدن و تنبیه دیگران.
این افراد دیدگاه بد بینانه ای نسبت به انگیزه های دیگران دارند و منتظراند دیگران انان را مورد آزار و اذیت قرار دهند.
بتابراین پیش دستی می کنند. به عبارت دیگر افراد پرخاشگر بر اساس ای باور زیر بنایی رفتار میکنند:
"من شما را اذیت می کنم، قبل از اینکه شما فرصت اذیت کردن مرا به دست آورید."
نویسنده :^✿๓ѳ๓ѳʏɑ✿^   غایب
خصوصیات کلامی و غیر کلامی افراد پرخاشگر

1- صحبت کردن با صدای بلند و ناهنجار،

2-طعنه یا نیش زبان زدن به دیگران،

3-ناامید ودلسرد کردن دیگران،

4-تهدید دیگران،

5- استفاده فراوان از عبارات ارزش گذارانه (باید، حتماف بایستی و ...)

6- برچسب زدن به دیگران،

7- تحقیر دیگران

نتایج رفتار پرخاشگرانه :

شاید افراد پرخاشگر در مدت کوتاه مدت با اعمال زور و تهدید به خواسته های خود برسند،ولی در دراز مدت پرخاشگری قابل تحمل نیست.
مردم، افراد پرخاشگر را اشخاصی ناسازگار، زورگو، سلطه گر و غیر خویشتن دار تلقی می کنند.
اگر چه این افراد با ترساندن دیگران میتوانند حرف خود را به کرسی بنشانند، اما باعث می شوند تا دیگران از ان ها بیزار و گریزان شوند.
به این ترتیب دامنه ی روابط اجتماعی افراد پرخاشگر محدود شده و از لحاظ اجتماعی تنها و منزوی می شوند.

از طرف دیگر پرخاشگری موجب برانگیخته شدن خشم دیگران می شود و گاهی این پرخاشگری کلامی به پرخاشگری جسمس مبدل می گردد.
بنابراین پرخاشگری در دراز مدت به دشمن تراشی و اختلال در روابط بی فردی و سلب آرامش فرد منجر می شود.
گاهی وقت ها ترکیبی از انفعال و پرخاشگری در کنار هم قرار می گیرد که سبک ارتباطی انفعالی را تشکیل می دهد.
این افراد کسانی هستند که عواطف ناخوشایندیف از قبیل خشم وخصومت تجربه می کنند، ولی چون قدرت ندارند این عواطف را بیان کنندف با توسل به شیوه های غیر مستقم و انحرافی، خشم خود را نشان می دهند.
ای الگو بدترین سبک ارتباطی است، چون کسی که اماج خشم این افراذ قرار می گیرد،
نمی داند به خاطر چه تقصیری و توسط چه کسی آماج خشم و پرخاشگری قرار گرفته است.