آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنید

چرا سریال های کره ای مجذوب کثیری از ایرانیان شد
زمان کنونی: 11-28-2020، 11:44 PM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: aras1996
آخرین ارسال: my-black-magic
پاسخ 7
بازدید 1174

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
مجذوب شد ای ایرانیان کره های از چرا سریال کثیری

چرا سریال های کره ای مجذوب کثیری از ایرانیان شد
سلام....خیلی دوست دارم...یه بحث کوچیکی راه بیفته راجب اینکه کلا چرا و چطور  سریال...فرهنگ و... خیلی از چیزهای کره ای ها من بعد پخش چند سریال انقدر مجذوب ایرانی ها شد؟راستش دوس دارم هر کس در حد یه خطم شده نظر شخصیشو بگه.....مثلن در مورد سریال های اسطوره پرورشون...شاید این باشه ک فرهنگ و صدا و سیمای ما توانایی نداره اسطوره های خودشو ب نمایش فوق العاده بذاره تا آدمای کشورش جذب اسطوره های ملی شون بشن...یا اینکه در موضوعات عشقی...چ چیزی تو فیلم های کره ای bold هست ک باعث شده این خیل از جوون ها جذب این جور سریال ها بشن....یه جورایی حس میکنم کره ای ها تو مسائل عشقی حریم خاصی دارن اما ن حریمی ب ضخامت حریم بین ما ایرانیا...از اونجایی ک مطابق فرهنگمون هم حیا رو دوست داریم و هم ابراز عشقو پس سریال های رمانتیک کره ای تا 90 درصد محل برآورده شدن این خواستگاهه جوونای ماست...

شاید براتون جالب باشه این نظر سنجی ای که چند سال یه بار bbc درباره ی نظرات مردم کشورهای مختلف نسبت به هم میذاره ک بر طبقش فقط 8 درصد کره ای ها نظر مثبت از ایران داشتن.....میتونین فایل pdf رو از bbc world service poll بگیرین

Despite the fact that South Korea is one of Iran's major commercial
partners, according to a 2013 BBC World Service poll, only 8% of South ....................................... و view Iran's influence positively, with 73% expressing a negative view.[1

خوشحال میشم دوستان شرو کنیم و با هم ریشه ای بحث کنیم...لطفن شرکت

کنید...
نویسنده :★COOLGIRL★   آفلاین
سلام
خب منم این مرزی که بین عشقشون هستو خیلی دوست دارم و اینکه فرهنگشون شبیه ایرانیاست احترام گذاشتنشون به همدیگرو دوست دارم از قیافه بعضیاشون خوشم میاد بیشتر عشقاشونو دوست دارم خیلی جالبه کلا در حقیقت اینطور نیست ولی واسه درام خیلی چیز قشنگیه

نویسنده :oldoasis   آفلاین
سلام. چه بحث عالی رو آغاز کردید. من خودم بعضی وقتها با خودم فکر میکنم از کجا علاقه من به سریالها ، موسیقی و سر آخر مردم و فرهنگ کره جنوبی شروع شد. راستش برای خود من هم جای سوال داره چون با دیدن اولین سریال کره ایی که دیدم (جواهری در قصر ) اصلا زیاد مجذوب نشده بودم ولی با دیدن سریال جومونگ شدت علاقه من ناگهان از 20٪ به 90٪ رسید و بعدش با دیدن سریال همسر یا دردسر 100٪ شد و زمانی به خودم اومدم که دیدم طول روز دارم به موسیقی کره ایی گوش میدم و زمانهایی که سریال نمیدیدم بهشون فکر میکردممهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد و تمام مدت تو اینترنت دنبال اطلاعاتی در مورد کشور کره جنوبی میگشتم جمعیت، پایتخت، نام شهرها، شبکه ها، گروه های موسیقی، بازیگرها و چقدر به شدت تلاش میکردم تا نامهاشونو یاد بگیرم و درست تلفظ کنم. تجربه شخصی من در مورد گرفتار شدن در موج کره ایی یک تجربه تلخ و شکستی بود که باهاش درگیر بودم یک انسان متلاشی شده و شکست خورده که واقعا نیاز به همدری و آرامش داشت و من تمام آرامشی را که میخواستم داشته باشم تو سریالهای کره ایی یافتم.  عشقهای پاکی که برخلاف سریالهای غربی با جنسیت نشون داده نمیشد و همیشه حق پیروز میشد با تمام گرفتاری و مشکلات که نقش اول باهاش روبرو میشد اما ناامید نمیشد و دست از تلاش نمیکشید. این روحیه شکست ناپذیرشون منو مجذوب میکرد و علاقه داشتم تا پایان سریال را ببینم که آیا نقش اول پیروز میشه یا نه؟ و بعد از اون موسیقی بود که منو بیشتر درگیر این کشور کرد و بعد با دقت بیشتری سریالها را دنبال میکردم و متوجه شباهتهای بسیار زیاد فرهنگی با کشور خودم شدم احترام به بزرگترها، نشستن رو زمین، احترام به مردگان و دیگر شباهتها . موضوع سریالها هم برای من تازگی داشت تا قبل از اون برای من که فقط سریالهای پلیسی، اکشن، جنایی، رزمی و تخیلی میدیدم ،دیدن فیلم و سریال رمانتیکی که راحت بشه دید بدون جلو زدن صحنه ها برام خیلی جالب بود. و نمیدونم نویسنده های کره اییچه جادویی تو نوشتن فیلمنامه هاشون بکار میبرن که آدم و مجذوب و درگیر بازیگر نقش اول میکنننمهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد من حتی برای اولین بار تو عمرم برای فیلم و سریالی گریه کردم منی که تا قبل از اون با دیدن اون همه فیلم غربی و ایرانی حتی بعضی اوقات مرگ بازیگر نقش اول گریه نکرده بودم !!!!!!!!!!! مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد خب فکر کنم خیلی حرف زدممهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد منتظرم تا تجربه و نظر بقیه دوستان را هم بخونم .مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
I lie awake it's ten past three
this empty feeling and I can't sleep
When you're far away I miss you
But time won't heal the pain
When you're far away I need you

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :Atefe.79   غایب
سلام دوستای گلم
راستش منم نمی دونم ،ولی محکم ترین دلیلی که می تونم بیارم تفاوت فرهنگشون و آداب و رسومشونه
مثلا تو جومونگ و جواهری در قصر نوع رفتار کردنشون و فرهنگ و آداب ورسومشون برام خیلی جذاب بود
این شد که رفتم دنبال بیوگرافی بازیگراشون و بعدش دیدم که گروه های خواننده و کلا خواننده هاشون خیلی جذابن و چون تو کمپانی ها روی اصول خواننده میشن خیلی خوشم اومد وقتی معنی آهنگاشونم خوندم ک بیشتر جذب شدم
فکر می کنم اصل دلیل جذب شدن هممون این باشه و کمتر کسیه که جذب این تفاوت ها نشه
من به شخصه خودم که جذبشون شدم هیچ ،همه دوستامم جذبشون شدن حتی بعضی وقتا بعضی خبرایی ک من نمی دونم رو اونا می دوننمهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
خب دیگ زیاد حرف زدم بازم چیزی به ذهنم رسید میام می گممهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :SURY   آفلاین
من خودم از سر سریال امپراطور بادها کرهای فیلم وسریال کرهای دیدم و شاید تا الان نزدیگ به 1000 فیلم وسریال  دیدم از این کشور گرچه از هر100کار فقط یکی واقعأ قشنگ و پر محتواس ولی دلیل اول جمع وجور بودن سریالها و کم بودن خشونت تو کارهاشون  سادگی و گاهی انقدر راحت یک داستان معمولی رو به تصویر میشگن که خیلی زیبا و جذاب به نظر میاد داستانهایی که همین دور و اطراف خودمون هم هست چون یک سری در کره  سعی در نشون دادن نوع غربی جامعشون میکنن  ولی اصل جامعشون و مردمشون سنتی و عامه هستن مردمی ساده نمونش در سریال :همچی درباره مادرم -برادران باغ اوجاک کیو- افتخار خانواده... دیدم  اینها باعث شده که من فیلم وسریال کره ای رو ببینم و درباره اهنگ و موسیقی kpop هم من عاشق ریتم کی پاپ هستم وقتی اون کی پاپ واقعی رو اجرا میکنن و میخونن خیلی جذابه برام

نویسنده :m75m75   آفلاین
چرا ؟
چون سریال های کره ای بر خلاف سریال های امریکایی درصد .... کم تر هست ، نمی گم نیست ، چون هست ولی دوزش خیلی کمتره .... 
کره ای ها دینشان اسلام نیست و وقتی این سریال ها را نگاه می کنید ، نیازی نیست درگیر این بشید که چرا توی این سریال این قدر جلو روسری چرا اونقدر عقب این وزارت ارشاد دقیقا چی کار می کنه محتواش به درد نمی خوره غیر اسلامیه چطور به خودشون می گن مسلمون ( علت نگاه نکردن سریال های عربی و ترکیه ای )

چرا سریال های ژاپنی و دیگر اسیایی ها نه؟
چون سریالهای کره ای بیشتر ترجمه شده وزیرنویسشان هست!

هر چند من به شخصه از سریال خون خوشم نمی امد!!!!!

درحال ترجمه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(white night)
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

نویسنده :jinnborn   آفلاین
دلایل زیادی داره که اونایی که به ذهنم میادو میگم: 1)کره ای ها خیلی به اخلاقیات تاکید میکنن،برعکس بعضی کشورها که آدمای خیانت کار و دروغگو و ... رو خوب نشون میدن. 2) خیلی سرمایه گذاری میکنن واسه تبلیغ و پخش فیلم و سریالاشون تو کشورهای دیگه. 3) از مناظر و لباس ها و زیور آلات جذابی استفاده میکنن و معمولا فیلم و سریالاشون پر از جاها و چیزای قشنگه. 4) دلیل آخری هم که به ذهنم میرسه اینه که بیشتر بازیگراشون واقعا از جون و دل واسه نقششون مایه میذارن و میتونن حس نفرت،عصبانیت،خشم، عشق و ... راحت به بیننده منتقل کنن.

نویسنده :my-black-magic   آفلاین
سلام...منم نظرمو بگم با اجازه
منم مثه خیلی از دوستان اولش با جواهری در قصر و امپراطوره دریا با کره اشنا شدم.....بعدشم که ابجیم رفت یک سری سریال کره ای غیرتاریخی خرید که با هم دیدیم و خیلی خیلی از چندتا بازیگرشون خوشمون اومد و همینطوری علاقمون بیشتر شد...طوریکه الان دوست دارم هر چی که با فرهنگه خودمون جوره و اونها هم دارن رو منم امتخان کنم مثلا غذاهایی که کره ایها دارن واقعا منو خیلی به خودش علاقه مند کرده مخصوصا کیمچی ...که دیگه داره درست کردنش تو خونمون عادی میشه یا بیمپاپ....یا لباس هاشون هم تو سریال ها هم موزیک کی پاپ....
منکه عاشقه اهنگاشون وخیلی از گروهاشونم.....
حالا جواب سوال....به نظره من مهم ترین خصوصیتی که تو سریالاشون دارن نزدیک بودنه فرهنگ و اداب و رسومشون به ایرانه .....یعنی بعضی سریال های خانوادگیشون واقعا عالین  از هر نظر ببینی افکاره نویسنده که تو سریال پیاده شده خیلی به عقاید و افکاره ایران واسلام نزدیکه....من خودم از سریال خارجی ها فقط اورجینال و ومپایر دایریز میبینم و با اینکه این دو تا سریال خوبشون شاید باشه ولی خیلی جاها خیلی چیزهارو از خط میگذرونن ولی کره ای ها لااقل تو سریالشون من هیچ وقت از خط عبور کردنی ندیدم.....
ویکی دیگه اینکه هم جذابیت هم خوشگلیه خاصی هم تو بازیشون هم تو چهرشون دارن کلا خوشگلن دیگه مخصوصا اوناییکه بازیگر خوانندن......
دیگه اینقد سریال کره ای دیدم هم سریال رو بدون ساب میتونم بفهمم هم میتونم صحبت کنم اینقد علاقم زیاد شده که نوشتنشون یاد گرفتم ...خدامیدونه تا حالا چفد سریال و فیلم دیدم...امهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيدوه چه فکی زدم ببخشید دوستانمهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد