آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنید

چند لحظه به دور از تکنولوژی؛ بیایید با حیوانات مهربان باشیم!
زمان کنونی: 05-24-2022، 03:56 PM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان
نویسنده: asal501
آخرین ارسال: asal501
پاسخ 0
بازدید 820

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
تکنولوژی؛ باشیم حیوانات با بیایید دور مهربان به چند لحظه از

چند لحظه به دور از تکنولوژی؛ بیایید با حیوانات مهربان باشیم!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بی حوصله و کسل در دنیای وب و دنیای مجازی پرسه می‌زدم. حالم گرفته بود. خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید. مطمئن هستم که برایتان این سوال پیش می‌آید که چرا حالم گرفته بود؟ خوب برایتان تعریف می‌کنم و بعد به سراغ ادامه پرسه زدن می‌رویم.
صبح روز جمعه پیش بود که صدای بسیار مظلومی‌از خواب بیدارم کرد. از جایم بلند شدم و به طرف پنجره رفتم و داخل کوچه را نگاه کردم. حدس زده بودم. مردی روان پریش در نهایت بی رحمی‌در حال کتک زدن توله سگی بود. اسباب شکنجه دستش شاخه درختی باریک بود. چنان می‌زد که صدای زوزه توله سگ اشک را به چشمانم آورد. پنچره باز کردم و بدون اینکه بتوانم خودم را کنترل کنم، فریاد زدم:
من: واسه چی می‌زنیش آخه؟ گناه داره!
مرد بدون اینکه پاسخی به من دهد رویش را به طرفم برگرداند، نگاهی کرد و باز شروع به زدن کرد.
من: (اینبار عصبانی و دل پرتر از قبل) میگم واسه چی میزنیش؟ چه آزاری بهت رسونده؟
مرد: به تو ربطی نداره. کثیفه نباید بیاد توی این کوچه!
من: اصلا بیاد توی کوچه. چه آزاری واسه تو داره؟
مرد: دخالت نکن پسر. برو پی کارت.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نمی‌توانستم آن صحنه را ببینم و صدای زوزه توله سگی را زیر دستان مردی روان پریش بشنوم. پنجره را محکم بستم و با چشمانی اشک آلود به تخت خوابم بازگشتم. برای اینکه دیگر صدای سگ را نشنوم هدفون‌هایم را در گوشم گذاشتم. آرام اشک‌هایم بر گونه‌هایم جاری شد و همزمان این آهنگ روحم را نوازش می‌کرد:
نقل قول:چرا رفتی چرا من بیقرارم
به سر سودای آغوش تو دارم
نگفتی ماه تاب امشب چه زیباست
ندیدی جانم از غم ناشکیباست
چرا رفتی چرا من بیقرارم
به سر سودای آغوش تو دارم
در سرم سوالاتی می‌پیچید! سوالاتی که بدون جواب می‌ماند. مگر یک انسان چقدر می‌تواند بی رحم باشد که حیوانی زبان بسته را اینگونه به باد کتک بگیرد. این روند، این بی رحمی، این عدم تا به کی ادامه خواهد داشت؟ چه چیزی در درون یک انسان، خوی پست تر از حیوان را بیش از پیش می‌پرورد؟
برگردیم سراغ پرسه زدن‌هایم. همچنان صدای زوزه توله سگ و چهره نحیف آن مرد در گوشم و جلوی چشمانم به رقص در می‌آمدند. رقصی خون بار با آهنگی غمگین…
گشتم، گشتم و گشتم … ناخودآگاه مطالب حیوان آزاری را جستجو کردم. انگار مطلبی مرا صدا می‌زند. بله پیدایش کردم. تیتر مطلب این بود:
نقل قول:
به همت یک زن تبریزی سگ کشی در تبریز متوقف شد!

خانم “ژیلا پور ایرانی” هم اکنون مدیر “پناه گاه حیوانات پردیس” در تبریز است. این شخص در یک اقدام بی سابقه و والاتر از اقدام انسانی، با کمک همکاران خود پناه گاهی جهت نگهداری از حیوانات را تاسیس کرده اند. هم اکنون بیش از 400 قلاده سگ در این پناه گاه نگهداری و رسیدگی می‌شوند.
این اقدام به گفته ژیلا پورایرانی، به جهت جلوگیری از معدوم کردن سگ‌ها توسط پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری انجام شد. عملی غیر انسانی که سال‌ها ادامه داشت.
هم اکنون مطابق مصوبه فرمانداری و دادستانی تبریز سگ‌کشی در تبریز و استان آذربایجان شرقی متوقف شده و همه کشتارگاه سگ‌ها تعطیل شده است.
چرا همه ما انسان‌ها نمی‌توانیم اینگونه باشیم؟ اگر قادر به تاسیس اینچنین پناه گاه‌هایی نیستم، حداقل بیایید آزار و اذیتشان ندهیم. فقط سگ نه! همه حیوان‌ها حق زندگی کردن دارند. حق نفس کشیدن. اگر حیوانی درنده خو است، ذاتش اینگونه ایجاب می‌کند. در ذات انسان درنده خویی وجود ندارد. سرچشمه اش هرچه هست، بسیار پست تر از حیوان است.
نقل قول:
کانت می‌گوید:
کسی که با حیوان‌ها بی رحم است، در رفتار با انسان نیز اینگونه است. می‌توان عاطفه یک آدم را از روی رفتارش با حیوانات سنجید!
این مطلب بک مطلب تکنولوژی نیست؛ ولی مهم تر از مطالب تکنولوژی است. همچنین این اقدام خانم پورایرانی در رسانه‌های ملی ایران و کشورهای مختلف و رسانه‌های اجتماعی بازتابی بسیار گسترده و مثبت داشت. هم اکنون خانم پورایرانی صفحه رسمی‌فیسبوک پناه گاه حیوانات پردیس را راه اندازی کرده و لحظه به لحظه زندگی و نگهداری با حیوانات را منعکس می‌کند و یا به اصطلاح به اشتراک می‌گذارد.
کاربران عزیز بیایید با حیوان‌ها مهربان باشیم. اگر هیچ کاری از دستمان بر نمی‌آید، لااقل آنها را آزار ندهیم.
عکس‌های بیشتری از پناه گاه حیوانات پردیس را تقدیم شما می‌کنیم. بسیار زیبا و واقعاً جای ما برای کمک به آنها خالی است.

(دوست عزیز اگ ازمطلب خوشت داومد اعتبار یادت نره)