اوپــا جـونـگ ڪـی محبوب ترین کاربر انجمن
تنها کسی انتخاب میشود که برترین ارسال کننده روز ، هفته و ماه باشد .

آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنیدکارت صدا را چگونه عیب یابی کنیم
زمان کنونی: 01-16-2021، 06:22 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: !!Maryam!!
آخرین ارسال: !!Maryam!!
پاسخ 1
بازدید 861

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
کارت را عیب یابی کنیم چگونه صدا

کارت صدا را چگونه عیب یابی کنیم
#1
کارت صدا چیست ؟

کارت صدا چیست ؟


کارت صدا یک مدار واسط است که وظیفه آن تبدیل سیگنال دیجیتالی که واحد پردازش مرکزی (CPU) به آن می‌فرستد به سیگنال آنالوگ است.

 
تعریف کارت صدا‏:
کارت صدا یکی از عناصر سخت افزاری رایانه‌است که باعث پخش و ضبط صدا می‌گردد. قبل از گسترش ‏کارتهای صدا، صدا در رایانه توسط بلند گوهای داخلی ایجاد میشد. این بلند گوها توان خود را از برد اصلی ‏می گرفتند. استفاده از کارت صدا از اواخر سال 1980 شروع شد.کارت صوتی همانند کارت گرافیکی بر روی ‏برد اصلی نصب می‌شود و در پشت آن چند فیش برای میکروفن و بلند گو قرار دارد. وظیفه کارت صدا آماده ‏سازی سیگنالها جهت پخش و دریافت سیگنالهای ورودی از میکروفن و آماده کردن آنها برای ذخیره در ‏رایانه‌است. کارت صدا، کارت صوتی نیز نامیده می‌شود و در بسیاری موارد می‌تواند اصواتی با کیفیت ‏بسیار عالی تولید کند. ‏ صوت، یک سیگنال آنالوگ است که به صورت موج پیوسته انتشار می‌یابد. رایانه همواره در حال پردازش ‏سیگنالهای آنالوگ است، زیرا این سیگنالها دائما در حال تغییرند. در واقع لازم است که سیگنالهای ‏آنالوگ به بیتهای رقمی (دیجیتال) تبدیل شوند. ‏ صوت، یک سیگنال آنالوگ است که به صورت موج پیوسته انتشار می‌یابد. رایانه همواره در حال پردازش ‏سیگنالهای آنالوگ است، زیرا این سیگنالها دائما در حال تغییرند. در واقع لازم است که سیگنالهای ‏آنالوگ به بیتهای رقمی (دیجیتال) تبدیل شوند. ‏ سیگنالهای دیجیتالی تولید شده مجددا باید به سیگنالهای آنالوگ تبدیل شوند تا بتوانند به وسیله بلند گو پخش ‏شوند. ‏

شبیه سازی صوتی:
صداهای دیجیتال به فضای زیادی بر روی دیسک نیاز دارد. بنابراین به جای ذخیره صدا آن را ایجاد می‌کند. ‏این عملیات شبیه سازی صوتی نام دارد و به روشهای زیر صورت می‌گیرد:

1- FM(مدولاسیون بسامد): این روش به صورت کاملا مصنوعی صدا را ایجاد می‌کند و برای ساخت آن از ‏دو موج سینوسی استفاده می‌کند. ‏
‏2- جدول موجی (صدای موجی): این روش کم هزینه و واقعی تر است. در این حالت از تمامی وسایل ‏موسیقی نمونه گیری شده‌است و صدای دیجیتالی تولید شده در یک جدول موج ذخیره شده‌است. در صورتی ‏که یک برنامه به صدایی احتیاج داشته باشد این جدول موج چه در کارت صدا و چه در دیسک، صدای واقعی ‏را به برنامه می‌دهد. فایلهای صوتی با پسوند ‏Wav‏ در ویندوز صداهای واقعی هستند که از جدول موج ‏استفاده می‌کنند. بنابراین آهنگسازان حرفه‌ای ترجیح می‌دهند این گونه کارتهای صدا را استفاده نمایند. این صداها در ‏تراشه‌های رام کارت صوتی ذخیره می‌شوند و در نتیجه بسیاری از تولید کنندگان بزرگ بودن حافظه جدول ‏صوتی را دلیل مرغوب بودن کارت صدا می‌دادند.
‏ 3-MIDI‏(رابط دیجیتالی ادوات موسیقی): این روش برخلاف روش قبلی صدای تولید شده را ضبط نمی‌کند، ‏بلکه اطلاعات صدا مانند کوک، دوام، بلندی و سایر موارد را ضبط می‌کند. این اطلاعات در یک قالب ‏استاندارد در فایل ذخیره می‌شود و یا به یک وسیله موسیقی جهت اجرا ارسال می‌شود. بنابراین یک فایل ‏MIDI‏ مجموعه‌ای از دستور العملها در مورد چگونگی اجرای نت هاست. ‏
نکته: فایلهای ‏MIDI‏ جهت برقراری ویدئو کنفرانسها و پخش فیلم در اینترنت به کار می‌روند.
‏4- نمونه سازی فیزیکی: این روش نسبتا جدید است و بسته به نوع ساز شبیه سازی شده‌است. با اینکه دارای ‏صدای خوبی است اما بار زیادی بر پردازنده اصلی وارد می‌سازد.

اجزای تشکیل دهنده کارت صدا ‏:
‏ یک پردازنده سیگنال های دیجیتال (DSP) که مسئول انجام اغلب عملیات( محاسبات ) مورد نظر است .

* یک مبدل دیجتیال به آنالوگ (DAC)
* یک مبدل آنالوگ به دیجیتال(ADC) برای صوت ورودی به کامپیوتر
* حافظه ROM یا Flash برای ذخیره سازی داده
* یک اینترفیس دستگاههای موزیکال دیجیتالی (MIDI) برای اتصال دستگاه های موزیک خارجی
* رابط‌های لازم برای اتصال به میکروفن و یا بلندگو
* یک پورت خاص " بازی" برای اتصال اهرمک (Joystick)

اغلب کارت های صدا که امروره استفاده می گردد از نوع PCI بوده و در یکی از اسلات های آزاد برد اصلی نصب می گردند. کارت های صدای قدیمی عمدتا از نوع ISA بودند. بیشتر رایانه‌های جدید کارت صدا را بصورت یک تراشه و بر روی برد اصلی دارند. در این نوع رایانه‌ها اسلاتی بر روی برد اصلی استفاده نشده و بدین ترتیب یک اسلات صرفه جوئی شده است ! Sound Blaster Pro به‌عنوان یک استاندارد در دنیای کارت های صدا مطرح است.

انواع اتصال کارت صدا به رایانه:
‏ ‏ ‏-‏Speaker(بلند گو) ‎‏
-‏CD-Playe و میکروفن ضبط صوت (یک منبع ورودی آنالوگ) ‎‏
‏-(یک منبع ورودی دیجیتال) ‏CD-ROM‏
‏- یک منبع آنالوگ خروجی نظیر ضبط صوت
‏- یک منبع دیجیتال خروجی

شنیدن صوت:
مراحل شنیدن صوت بر خلاف روش تولید صدا است که در زیر شرح داده شده‌است:
‏1- داده های دیجیتال از هارد دیسک خوانده می‌شود و سپس در اختیار پردازنده اصلی قرار می‌گیرد.
‏2-DSP پردازنده اصلی داده‌های موجود بر روی کارت صدا ارسال می‌کند.
‏3- داده‌های دیجیتال را از حالت فشرده خارج می‌کند. داده‌های دیجیتال غیر فشرده شده توسط ‏DSP‏
4- بلافاصله با مبدل دیجیتال به آنالوگ (‏DAC‏) پردازش و یک ‏سیگنال آنالوگ ایجاد می‌کنند. این سیگنالهای ایجاد شده از طریق هدفن یا بلند گو شنیده خواهد شد. ‏

عملیات کارت صدا :
کارت صدا چهار عملیات خاص در ارتباط با صدا انجام می‌دهد:
‏- ضبط صدا با حالات متفاوت
‏- پخش موزیکهای از قبل ضبط شده مانند: ‏MP3‎، ‏Wav‏ و یا ‏DVD‏
‏- ترکیب نمودن صداها
‏- پردازش صوتهای موجود‎ ‎

انواع رابط ‏:

جهت دریافت و ضبط از طریق کارت صدا لازم است رابطهای زیر وجود داشته باشد:

‏رابط ورودی: این رابط برای ورود داده‌های صوتی استفاده می‌شود که دارای انواع مختلفی هستند.
‏رابط خروجی: این رابط جهت ارسال سیگنالها از کارت به وسایل خارج از رایانه به کار می‌رود. یک سر ‏کابل به کارت صوتی و سر دیگر آن به بلندگو و یا هدفون و سیمهای استریو وصل می‌شود.
‏ رابط صوتی ویژه سی دی: این نوع رابطها جهت ارتباط بین دیسک گردان، سی دی و کارت صوتی ‏می باشد و اگر این ارتباط برقرار نشود دیسکهای سی دی صوتی پخش نمی‌شود و در این حالت صدا تنها از ‏طریق خروجی گوشی(هدفون) شنیده می‌شود.
رابط میدی بازی: اکثر کارتهای صوتی دارای این رابط هستند. این رابط 15 پایه دارد و ‏D‏ شکل است و ‏می‌توان به وسیله آن از ارگهای الکترونیکی، موسیقی را دریافت و به صورت فایل بر روی سی دی ذخیره ‏کرد. ‏

پردازنده کارت صوتی ‏:
‏ در کارت صداهای جدید تراشه مخصوصی به نام ‏DSP‏ اضافه شده‌است. که مخفف ‏Digital Signal ‎Processor‏ است. این تراشه رایانه را از انجام پردازش سیگنالهای صدا، پارازیت گیری، فشرده سازی ‏داده‌ها و موارد دیگر معاف می‌دارد.

کارت صوتی دوطرفه هم‌ زمان:
در این نوع کارت صدا داده‌ها می‌توانند در دو مسیر هم‌زمان جریان داشته باشند. روی کارت صداهای ‏دوطرفه عبارت ‏Full doplisk‏ نوشته می‌شود. بیشتر کارت صداهای جدید دارای این قابلیت هستند. با ‏این کارتها برای مکالمه تلفنی بهتر از طریق رایانه استفاده می‌شود. ‏

حافظه کارت صدا‏:
‏ در بیشتر کارت صداهای نوع آیزا حداقل 2 مگابایت حافظه رم با نام حافظه نمونه سازی وجود دارد. این نوع ‏حافظه جهت حفظ صداهای جدول موج و صداهایی که خود کارت می‌سازد استفاده می‌شود. اما در نوع ‏کارتهای پی سی آی احتیاجی به حافظه نمونه سازی نیست. زیرا پهنای باند در این نوع کارتها بزرگ ‏می باشد و صداها بر روی حافظه اصلی رایانه قرار می‌گیرد. ‏

استریو فونیک یا مونو فونیک ‏:
‏ کارتهای مونوفونیک صدا را از یک منبع پخش می‌کنند که به آن مونو یا یک کاناله می‌گویند. در صورتی که ‏کارتهای استریوفونیک به طور هم‌زمان و از دو منبع مختلف پخش می‌شود. بعضی از برنامه‌های کاربردی صدای استریو را پشتیبانی نمی‌کنند. کارتهای استریو گران قیمت تر از ‏مونو است. بیشتر کارتهای صوتی دارای یک ورودی استریو یا دو ورودی مونو هستند.
نکته: در بیشتر کارتهای صوتی حداقل 16 بیت لازم است، اما برخی دیگر از 24بیت و بیشتر استفاده ‏می کنند. ‏

عیب یابی کارت صدا ‏:
‏ اگر پس از نصب یک کارت صدای جدید در بعضی برنامه‌ها دچار مشکل صدا شوید، باید تنظیمهای ‏برنامه‌ها را از نو تعیین کنید. لازم است بعضی برنامه‌ها را دوباره نصب نمود تا با کارت جدید کار کند. اگر در بعضی برنامه‌ها صدا وجود دارد ولی هماهنگ با اعمال روی صفحه نیست لازم است برنامه‌های ‏دیگر را ببندید تا برنامه در حال اجرا بتواند بر همه منابع دسترسی پیدا کند. ‏گاهی اوقات صدای خش خش و یا وزوز از بلندگو پخش می‌شود دلیل آن مزاحمت کارتهای جانبی دیگر ‏می باشد. در این صورت لازم است جای شکاف کارت صوتی را عوض کرد. اگر باز هم اشکال رفع نشد باید ‏کابلهای برق نزدیک به کارت صوتی را از آن دور کرد.اگر صدایی از بلندگوهای رایانه به گوش نمی‌رسد اعمال زیر را انجام دهید:

‏* محل اتصال بلندگو به منبع تغذیه چک کنید.
‏* پیچ تنظیم بلندی صدا را تنظیم نمایید.
‏* سیم اتصال بلندگو به کارت را چک کنید.
‏* صدا را در برنامه‌های نصاب بررسی نمایید.
‏* برنامه راه انداز کارت صوتی را دوباره نصب کنید.‏‎ ‎

نکاتی راجع به خرید کارت صدا ‏:

در هنگام خرید کارت صدا به چه نکاتی باید توجه کرد؟
به دلیل این که مادربردهای جدید دارای کارت صدا به صورت سرخود هستند، بنابراین دیگر نیازی نیست ‏که کارت صدا را به صورت جداگانه خریداری نمود. جز در مواردی که برای کارهای حرفه‌ای از کارت ‏صدا استفاده می‌شود. دو نوع استاندارد اختصاصی برای کارتهای صدا وجود دارد. (استاندارد ‏Adlih‏ و ‏Sound Blaster‏) ‏اغلب کارتهای صوتی با ‏Sound‏ ‏Blaster‏ سازگاری دارند. با توجه به این که کارت صوتی نباید با این ‏استاندارد به راه انداز خاصی نیاز داشته باشد. به غیر از استانداردهای ذکر شده، استانداردهای دیگری هم وجود دارند. اکثر برنامه‌های کاربردی صوتی ‏برای محصولاتی نوشته می‌شوند که عمومیت دارند. برای همین بیشتر سازندگان، کارتهای صوتی خود را ‏تحت این دو استاندارد می‌سازند.

 

مشکل قطع صدا

اگر صدای سیستم قطع شده و در هنگام پخش یک فایل صوتی یا یک بازی یا هر چیز دیگر، صدایی شنیده نمی شود ممکن است یکی از این علت ها عامل این اشکال باشد ابته اگر عیب از خاموش بودن اسپیکر نباشد. چنین مشکلی زمانی بروز می کند که یا ویندوز با کارت صوتی تنظیم نیست، یاتعدای از کامپونت های نرم افزاری که ویندوز برای اجرای صوت به آنها نیاز داردنصب نشده یا از دست رفته اند، یا اینکه اتصالات اسپیکر ها اشتباه است. همچنین این مشکل می تواند به علت تداخل سخت افزار با نرم افزار و تنظیم نشدن صحیح کارت صوتی روی بدهد.

راه حل:

قبل از هر چیز اسپیکر های خارجی خود را بررسی کنیدو از روشن بودن و اتصالات صحیح آنها مطمئن شوید. اگر اسپیکر ها درون مانیتور فرار دارند ولوم آنها را با استفاده از کنترل های  قرار گرفته بر روی مانیتور یا صفحه کلید تنظیم کنید. اگر باز صدایی به گوش نمی رسد ابتدا کارت صوتی را چک کنید تا غیر فعال نشده باشد. برای فعال کردن کارت صوتی به این صورت عمل کنید:

1- با کلیک راست بر روی My Computer گزینه ی Properties را انتخاب کنید. و به قسمت Hardware بروید.

2-بر روی Device Manager کلیک کنید تا باز شود( از طریق کنترل پنل هم می توانید بروید).

3- روی علامت جمع در کنار آیتم Sonnd, Video And Game Controllers  کلیک کنید تا لیست آن باز شود.

4-روی کارت صوتی(که معمولا دومین گزینه است) کلیک راست کرده و Enable را انتخاب کنید اگر کارت صوتی فعال باشد به جای Enable کلمه ی Disable را مشاهده می کنید. اگر چنین بود بدون هیچ دستکاری بر گردید و مراحل بعدی را دنبال کنید.

اگر کارت صوتی فعال بود و باز صدا همچنان قطع بود این مراحل را طی کنید:

 1- به Controlpanel بروید و اگر این بخش به صورت کلاسیک تنظیم بود SoundAnd Audio Device را انتخاب کنید. و در حالت غیر کلاسیک بر روی Sonud,speech,And Audio Device کلیک کنید و بعد SoundAnd Audio Device را انتخاب کنید تا کادر تنظیمات صدا باز شود.

2- در قسمت اول کادر یعنی Volume اول مطمئن شوید که حالت Muteانتخاب نشده باشد.همچنین در همین بخش Device Volume باید مقدار اسلایدر بین Low و High باشد.

3- در قسمت پایین تر یعنی در ناحیه ی Speaker Settings، بر روی  SpeakerVolumکلیک کنید تا کادر آن باز شود اگر مقدار اسلایدر های Rightو Left تنظین نبود هردو را در وسط تنظیم کنید. وOK کنید.

4- در همین ناحیه بر روی Advanced کلیک کنید تا کادر Advanced Audioproperties باز شود. از کادر Speaker Setup نوع اسپیکر خود را انتخاب کنید(نوع مناسب ) و OK کنید.

5- به جای قسمت Volume این بار به قسمت Audio در کادر Sound And AudioDevices properties بروید و بر روی جعبه ی لیست DefaultDevice کلیک کنید و مطمئن شوید که کارت صوتی شما در لیست به عنوان پیش فرض انتخاب شده باشد. اگر این مشکل را هم برطرف کردید و بازصدای کامپیوترتان در نیامد احتمالا باید راه انداز کارت صوتی خود را ارتقاء بدهید.( می توانید به وب سایت سازنده کارت صوتی مراجعه کنید و راه انداز ارتقاء یافته را دریافت کنید)

 

غير فعال كردن كارت صوت

سلام

اگه كارت صوت آنبورد باشه و نيم سوز شده باشه و ما يك كارت صورت ديگه بخريم و روي سيستم نصب كنيم

آيا بايد كارت صوتي كه آنبورد بوده را غير فعال كنيم؟

از كجا بايد صوت انبورد را غير فعال كنيم ؟

 اگه کارت صدات انبرد بوده الان که میگی سوخته دوسه راه بیشتر نداری
1.مادر برد ببری یه تعمیر گاه کارت صدا معیوبو از روش بردارن یه کارت دیگه نصب کنن 
2.یه کارت صدا اکسترنال بگیر خودتو راحت کن پیشنهاد میکنم ازین کارت صدا های بگیر که به بصورت فلش یو اس ابی اند بگیر
که راحت لود میشن بدون درایور 
بله بابد بری تو بایوس گزینه صدای انبرد را غیر فعال کنی

 

آموزش تصویری برطرف شدن مشکل صدای خروجی ویندوز ۷و۸ وxp و برطرف شدن پیغام های {No Audio Output Device is instelled} و {No audio output device is enabled} به راحت ترین روش

 

امروز یه مشکلی برام پیش اومد درمورد صدای ویندوزم که گفتم شاید برای شما هم پیش اومده باشه و بخواید حلش کنید

۱: مشکل با فرمان No Audio Output Device is instelled و کلمه ضربه در برروی نشانگر صدا یا اسپیکر در Taskbar یا نوار پایین ویندوزشاید شما بعد از نصب یک برنامه یا دستکاری ویندوزتون یا یک بد افزار با این مشکل مواجه شده اید و نوانسته اید حلش کنید و با پیغام { No Audio Output Device is instelled } صدایی در ویندوزتان پخش نمیشود برای  رفع شدن این مشکل و برگشتن صدای ویندوزتون به حالت Normal کافیه دستور العمل زیر رو دنبال کنید

• بر روی آیکون My Computer خود راست کلیک کرده و گزینه Manage را بزنید بدین گونه :                 My Computer>Manage

سپس صفحه ی زیر نمایان میشودبعد از نمایان شدن صفحه manage از منو سمت چپ این پنجره روی Device manager کلیک کنید در صفحه ای که میبینید بر روی عکس کوچک بلند گو { Sound, Video and game controllers } کلیک کنید از گزینه هایی که باز شد گزینه آخر به عنوان مثال { Realtek High Def…..} راست کلیک کرده و مطابق شکل Enable را بزنید تا صدای ویندوز شما دوباره فعال و به حالت عادی برگرددحال میبینید دیگر نشان ضربدر بر روی نشانگر اسپیکر یا صدای ویندوز شما نیست و صدا به صورت ۱۰۰% آماده پخش میشود

و اما مشکل Disabled شدن output (خروجی ) اسپیکر یا صدای ویندوز با عنوان { No Audio output device in enabled } ;درشکل فوق میبینید برروی نشانگر بلندگوی  ویندوزتان یک ضربدر قرمز اومده و اگر ماوس رو روی اون لحظه ای نگه دارید نوشته { No audio output device is enabled } ظاهر میشه این نوشته نشون میده که output شما به حالت غیرفعال دراومده و باید اون رو فعال کنید و بسیار راحت استبرای این کار همینطور که ملاحضه میکنید کافیه برای روی نشانگر بلندگو راست کلیک کرده و Playback Devices رو بزنید و مانند عکس بالا میبینید صفحه ای باز شده و پیغام { no audio devices are installed } وجود دارد و گزینه دیگری نیست کافیه مانند عکس فوق روی صفحه سایت کلیک کرده و گزینه های مخفی یا { Show disabled Devices } رو بزنید و نمایان کنیدهمونطور که میبینید چند گزینه به صورت خاموش یا disabled پدیدار میشه که کافیه روی اولین گزینه راست کلیک کرده و گزینه Enable رو انتخاب کنیدبهمین یاد سادگی میبنید که مشکل شما در این مورد برطرف شده

نظر فراموش نشه کاری از ادمین رایاتک دات آی آر

یرای نصب کارت صدا کافی است به سایت سازنده MainBoard بروید و درایور های مادربورد از جمله کارت صدا را دانلود کنید و یا مجموعه درایور Driver Pack Solution را دانلود کنید:

DriverPack Solution نرم افزار بسیار مفیدی است که به منظور کمک در پیدا کردن و نصب اتوماتیک درایورهای هر قطعه سخت افزاری کامپیوتر شما طراحی شده است. شاید متناسب نبودن درایورها با ویندوزهای جدید، گم شدن درایورها، قدیمی شدن آن ها، یافتن و نصب درایور مورد نظر از میان ده ها پوشه و … باعث شود تا کاربر مشکلات متعددی داشته باشد بنابراین DriverPack Solution می تواند بهترین راه حل برای برطرف نمودن این قبیل مشکلات باشد که تنها با یک کلیک به صورت خودکار اقدام به شناسایی و بررسی سخت افزارهای نصب شده بر روی کامپیوتر می کند، آخرین نسخه از درایورهای موجود را به صورت اتوماتیک یافته و نصب می کند و آن دسته از درایورهایی هم که به روز نیستند و برای ویندوزتان مشکل به وجود می آورد در یک لیست قرار می دهد. این مجموعه بسیار کامل که شامل اکثر قطعات سخت افزاری است آخرین به روزرسانی از انواع درایورها را در خود جای داده است.
قابلیت های کلیدی نرم افزار DriverPack Solution:
- نصب اتوماتیک درایورها تنها در چند دقیقه
- صرفه جویی در پول و زمان
- سازگار با انواع قطعات سخت افزاری کامپیوترهای متفاوت
- شامل آخرین نسخه از انواع درایورها
- به روزرسانی درایورهای نصب شده
- استفاده آسان
- دارا بودن درایورهای 32 بیتی و 64 بیتی
- پشتیبانی از ویندوز XP و Vista و 7 (سون)
- رابط کاربری چند زبانه و شناسایی خودکار زبان سیستم
- دارای دو مد کاری ساده و پیشرفته (Expert)

 

اگرصدا نصب نمیشه

کارت صدا

پس از اطمینان از نصب فیزیکی صحیح و غیر فعال کردن صدای آنبورد و ریست سیستم 
شاید این راه کمک کنه: 
به مسیر زیر بروید: ‏‎ 
Control Panel=>System=>Hardware=>Device Manager 

در قسمت system devices دنبال گزینه ای به نامهای: ‏‎ 
Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio 
یا‎ 
Audio Device on High Definition Audio Bus 
یا‎ 
Sound, video and game controllers 
یا‎ 
Unknown device 
یا‎ 
Other devices 

روی گزینه فوق کلیک راست کرده و گزینه ‏Disable‏ را انتخاب کنید .‏‎

سپس باز روی آن کلیک راست کرده و ‏UnInstall ‎‏ را انتخاب نمایید .‏‎ 

حال به منوی ‏Action‏ رفته و گزینه‏‎ 
‏ ‏Scan For Hardware Changes 
را بزنید تا سیستم بدنبال سخت افزار نصب نشده گشته و پیام (‏Found new hardware wizard‏ )‏‎ ظاهر شود . 
در این پنجره باید ‏Cancel‏ را انتخاب کنید( ‏Next ‎‏ را نزنید) .‏‎ 
سپس از روی سی دی بایستی صوت را نصب کنید ‏‎ 


‏( همچنین در بعضی از مواقع بایستی درایور ‏‎ 
Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio 
را نیز از طریق اجرای ‏Setup‏ آن (در ماردبوردهای گیگابایت در پوشه ‏‏MSHDQFE‏ )نصب کنید .‏‎
 
 
:: رفع مشکل نصب صدا در مادربوردهای جدید ‏ Install onboard HD audio driver‎

‎در بعضی اوقات برای نصب سری جدید چیپستهای کارت صوت ساخت شرکت ‏RealTek ‎بر ‏‏روی مادربورد های جدید با مشکل مواجه می شویم و حتی با نصب مجدد ویندوز و ارتقای سرویس پکها نیز مشکل رفع نمی شود .
آواتارهای کمیته فرهنگ شهروندی : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد
نویسنده :!!Maryam!!   آفلاین
#2
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

و یا با خطای   Install RealTek Audio Driver Failure  مشابه شکل زیر مواجه می شویم :

مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيد

در این چیپستها نیاز به نصب ‏‎  

Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio  

میباشد و درصورت عدم نصب این درایور ، صوت نصب نمی شود .‏‎  

این مورد پس از نصب ویندوز اکس پی  بر روی مادربوردهای سری جدید‎ ‎‏‏گیگابایت‎ ‎و همچنین لپ تاپهای جدیدی که ‏Vista‏ بر روی آنها نصب شده‏‎ ‎‏‏بوجود می آید .‏‎‏ 

اما راه حل این مشکل :( ابتدا توجه کنید که ویندوز نصب شده از نوع سرویس پک یک یا دو باشد )‏‎ 

برای نصب صوت ابتدا به مسیر زیر بروید :‏‎

Control Panel=>System=>Hardware=>Device Managerدنبال گزینه ای به نامهای :‏‎ 

Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio 

یا‎ 

Audio Device on High Definition Audio Bus 

یا‎ 

Sound, video and game controllers 

یا‎ 

Unknown device 

یا‎ 

Other devices روی گزینه فوق کلیک راست کرده و گزینه ‏Disable‏ را انتخاب کنید .‏‎ سپس باز روی آن کلیک راست کرده و ‏UnInstall ‎‏ را انتخاب نمایید .‏‎ حال به منوی ‏Action‏ رفته و گزینه‏‎ 

‏ ‏Scan For Hardware Changes 

را بزنید تا سیستم بدنبال سخت افزار نصب نشده گشته و پیام (‏Found new hardware wizard‏ )‏‎ ظاهر شود . 

در این پنجره باید ‏Cancel‏ را انتخاب کنید ( ‏Next ‎‏  را نزنید) .‏‎ 

سپس از روی سی دی بایستی صوت را نصب کنید ‏‎ 

به مسیری مشابه ‏‎

‎\Audio \Realtek \‎

رفته و ‏Setup‏ را انتخاب کنید .‏‎ 


( همچنین در بعضی از مواقع بایستی درایور  ‏‎ 


Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio

را نیز از طریق اجرای ‏Setup‏ آن (در ماردبوردهای گیگابایت در پوشه ‏‏MSHDQFE‏ موجود است) نصب کنید .‏‎ 
‏ همچنین شيوه رفع مشکل نصب صوت مادربوردهایی که چیپست صوتشان ا ز انواع ‏دیگر است نیز بطریقی مشابه میباشد .‏لینکهای مفید و مرتبط :‏Microsoft UAA Bus Driver  را از لینک زیر دریافت کنید ( البته در سی دی مینبورد نیز وجود دارد )


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


‎ 
Realtek HD Audio driver را از لینک زیر دریافت کنید ( البته در سی دی مینبورد نیز وجود دارد )

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


‎ 
VIA HD Audio driver را از لینک زیر دریافت کنید ( البته در سی دی مینبورد نیز وجود دارد )

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


‎ 
C-Media Aduio driver  را از لینک زیر دریافت کنید ( البته در سی دی مینبورد نیز وجود دارد )

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آواتارهای کمیته فرهنگ شهروندی : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمان نميتواند عکس هاروببيند براي ثبت نام اينجا کليک کنيدموضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونه نصب شبیه‌ساز محیط کاربری اپل واچ بر روی آیفون asal501 0 627 11-15-2014, 06:29 AM
آخرین ارسال: asal501
  عکس‌های از دست رفته در کارت حافظه دوربین‌تان را برگردانید! asal501 0 430 11-14-2014, 09:44 PM
آخرین ارسال: asal501
  ضبط تماس‌های صوتی با رایانه و گوشی‌ چگونه ممکن است؟ asal501 0 578 11-14-2014, 09:44 PM
آخرین ارسال: asal501
  اینترنت چمدانی چیست و چگونه عمل می کند؟ asal501 2 695 10-27-2014, 02:51 PM
آخرین ارسال: asal501
  یادداشت‌های چسبی چگونه است؟ asal501 0 579 10-27-2014, 02:48 PM
آخرین ارسال: asal501
  واضح‌ترین متن‌ها چگونه است؟ asal501 0 558 10-27-2014, 02:48 PM
آخرین ارسال: asal501
  چگونه بدون برنامه چند آیدی را در یاهو باز کنیم؟ asal501 0 572 10-17-2014, 02:26 PM
آخرین ارسال: asal501
  چگونه برای ایمیل خود امنیت ایجاد کنیم؟ asal501 1 611 10-12-2014, 08:00 AM
آخرین ارسال: asal501
  چگونه عکس‌های شخصی و خانوادگی را به صورت ایمن به اشتراک بگذاریم؟ asal501 0 530 09-30-2014, 11:48 AM
آخرین ارسال: asal501

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان