اوپــا جـونـگ ڪـی محبوب ترین کاربر انجمن
تنها کسی انتخاب میشود که برترین ارسال کننده روز ، هفته و ماه باشد .

آدرس

آدرس فعلی سایت koreafan.eu است در صورت بروز هر مشکل آدرس بعدی koreafan.. میباشد .

ساماندهي

انجمن کره فن در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي ثبت شد تاپیک

گروه تلگرام انجمن

گروه تلگرامی انجمن برای اطلاع رسانی از مشکلات انجمن و درخواست ها لطفا عضو بشین کلیک کنید


کلمات کلیدی
نویسنده: rahi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 461
هنر رزمی سوباک دو-انجمن koreafan
[عکس: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
 
[size=medium]سوباک دو چیست؟هنر رزمی سوباک دو با سابقه ای کهن و اززمان سلسله سیلا
936 قبل از میلاد در کشور کره بسط و گسترش یافت .در سال 1945 استاد بزرگ
هوانگ کی این هنر را به صورت نوین در کره بنیان نهاد . استاد مصطفی محمودی
تنها نماینده سوباک دودر ایران در سال 1995 در پنجاهمین سالگرد مودوک کوان
این هنر رزمی را زیر نظر استاد بزرگ هوانگ کی آموزش دیده و در بهمن ماه
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 436
هنر مصر
دوران شگفتی هنرمصرباستان، یا مصرفرعونی ازچهارهزارسال قبل از میلاد مسیح آغازومدت سه تا چهارهزارسال دوام آورد.
ابتداحکومت مصردردست دوفرعون قرارداشت: فرعون مصرعلیاء وفرعون مصر سفلی که بعدها بین این دوجنگهایی واقع شد وسرانجام مصرسفلی مغلوب وتحت تسلط مصرعلیاء، به فرماندهی نارمرقرارگرفت.
مصردرزمرۀکشورهایی است که در ساختن تالارها وستون های سنگی پیشقدم بوده تالارمعبد کارناک درطب که دارای 134 ستون وهریک به درازای21 متر می باشد دردوران امپراطوری جدید 1700 تا 1100 ق.م برپا گشته است.

برخی از معابد مصری
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 366
هنر غارنشینی
از اولین نقاط قابل بحث،در محتوای متون تاریخ هنر و تمدن مشهور، نحوه‌ی برخورد آن‌ها با مساله‌ی بشر اولیه و آغاز زندگی بشر بر روی کره‌ی زمین، نتایج مطرح شده و تفاوت آن‌ها با متون دینی و فرهنگی اقوام است.
هنر در تاریخ هنر از دیدگاه اهل فنی، نظیر جنسن، متناظر با تصویرسازی و بیان نمادین به‌شمارمی‌آید. جنسن در ابتدای تاریخ هنر خود می‌نویسد:
« برخی پژوهش‌گران معتقدند آن نوع تصویرسازی و زبان نمادین که امروزه می‌شناسیم، نتیجه‌ی ساختار تکامل یافته‌ی مغز است که به انسان ناطق نسبت می‌دهند. هنر زمانی پدید آ
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 412
هنر هند
همزمان با تمدّنهای عظیمی که درخاورنزدیک وحوزۀ دریای مدیترانه به وجود آمده بود (یعنی تمدنهای مصری،سومری،آشوری،کلدانی ایرانی ویونانی) فرهنگ وهنری به همان عظمت نیزدرخاوردوریعنی درهند وژاپن وچین شکفته گشت واین دو تمدن غالبا ًباهم درارتباط بودند وگاه وجوه مشترک داشتند.
سرزمین هند به تنهایی خواص یک قارۀ مستقل را دارد.این شبه جزیره تنها ازجانب شمال است که به خشکی وبه قارۀ آسیا می پیوندد،همین مرز شمالی هم بوده که دروازه ای برای مهاجمان وغارتگران به شمارمی آمده است.
سرزمین هند از نظر جغرافیایی به سه من
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 446
هنر اژه ای
 تمدن های سواحل و جزایر دریای اژه تقریباً همزمان با تمدنهای حوضۀ رودهای بین النهرین و مصر به ظهوررسیدند. با آنکه تمدنهای مزبور درزمانهای مختلف از نزدیک با یکدیگرارتباط پیدا کرده و فعالانه بریکدیگرتأثیرگذارده بودند وهر یک ازاصالتی درخشان وخاص خود برخورداربودند، لیکن تمدن اژه ای به عنوان پیشتاز نخستین تمدن حقیقتاً اروپایی (تمدن یونان) اهمیت ویژه ای دارد. جغرافیای منطقۀ محصور در دریای اژه، شدیداً با جغرافیای منطقۀ خاورنزدیک متفاوت است، همچنانکه آب و هوای این دو منطقه با هم تفاوت دارند. این منطقه در
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 454
هنر یونان
یونانیان یا هلنی ها (نامی که ایشان به خود داده بودند) به نظر میرسد که حاصل درهم آمیزی مردمان اژه ای و مهاجمان هندو- اروپایی باشند.
نخستین مهاجمان در حدود 2000 سال پیش از میلاد وارد این منطقه شدند، و پس از 1600 پیش از میلاد، همچنان که دیدیم تمدن میسنی را در شبه جزیرۀ یونان پی افکندند. پس از 1200 پیش از میلاد، میسنی ها نیز ظاهراً ازمهاجمان تازه ای که از شمال آمده بودند " دوریها " و شاید " ایونیها " شکست خوردند. " دوریها " شبه جزیرۀ " پلوپونز" را مرکز فرمانروایی خویش قراردادند واحتمالاً " ایونیها
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 517
هنر اتروسک
در حدود هزار سال قبل ازمیلاد طوایفی که از" لیدی " ( یکی از کشورهای آسیای صغیر) به ایتالیای مرکزی مهاجرت کرده بودند با اهالی بومی توافق نمودند و کشورهای متحده اتروسک را پایه گذاری کردند. اتروسکها به عنوان دریا نوردانی ماهر(یا راهزنان بد نام دریایی) درروزگار باستان شهرت فراوان داشتند ودردورۀ موسوم به " خاورمآبی" درصحنۀ تاریخ پدید آمدند.

ممالک متحده اتروسک در سال 283 توسط رومیان تسخیر شد، بنابراین " اتروریان " خواه ناخواه با تمّدن مترقی رومی آشنا گشتند و تا تاریخ فوق ودرطول چهارصد سال که این تمد
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 513
هنر روم
قدرت روم که پس ازاتروسکها برایتالیا حاکم وجانشین ایشان شد، اقوام ستیزندۀ ایتالیا را مطیع حکومت واحد روم گردانید وسرانجام ملتهای اروپای غربی، مدیترانه و خاورنزدیک را درزیر پرچم امپراطوری روم گرد آورد.امپراطوری روم فرهنگهای گوناگونی را به زیرسلطۀ خود درآورد. این فرهنگها مانند برتونها، گُلها، اسپانیاییها، آلمانیها، افریقاییها، مصریها، یونانیان، سوریان و اعراب بودند که تحت انقیاد امپراطوری روم واقع شدند.

هنر رومی درآغاز تحت تأثیرهنراتروسکها و هنریونانی بود ولی بعدها ویژگیها و صفات متمایزکنندۀ خود
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 386
هنر دوران سنگی
عصر پارینه سنگی:

ابتدایی ترین آثار هنری که انسان آن را خلق کرده وتا کنون یافت شده است،به حدود سی هزار سال قبل مربوط می شود. این آثار نقاشی بیشتر در کشورهای فرانسه و اسپانیا یافت شده اند و شامل تصاویر حیواناتی چون گاو کوهاندار،گاو وحشی،گوزن واسب است.
محل این نقاشیها در عمق غارها،دور از نور طبیعی روز و در مکانی مجزا از مکان زیست انسانهای نخستین بوده است. از مهمترین این غارها می توان به غارهای آلتامیرا، لاسکو و فون دو گوم اشاره نمود.
سبکی که نقاش ما قبل تاریخ برای نشان دادن حیوانات در این غاره
نویسنده: JUN2BLOOM - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 479
هنر بین النهرین
درّه مابین دو رود دجله وفرات،به دوقسمت تقسیم می شده است،قسمت پست تریاتحتانی که حاصلخیزتربوده بابل،وقسمت فوقانی که کم محصولتربوده،آشور نامیده می شد.درهمین دره است که چهارتمدن مهم جهانی ظهور کرده است:
1-سومریها(باتمدنی آمیخته به تمدن سامی)
2-آشوریها
3-کلدانیها
4-ایرانیهای هخامنشی

هنر سومریها

سومریهامرد می کشاورزبودند که طرز مهار کردن سیل را آموختند وشهرهایی با دیوارهای حصین ساختند،ماننداوروک یا وارکای کنونی و لاگاش یا تلوه امروزی.
پس ازگذشت چند سده، شبانان چادر نشین سامی ازصحرای غربی به